2017 - 2018 mokslo metų renginiai 

2017-10-30

      Spalio 30 dieną progimnazijos mokytojai dalyvavo seminare „Moksleivių sveikatos stiprinimas: protas, fizinis aktyvumas, mityba“, kuris vyko  Lietuvos sporto universitete.  Prof. habil. dr. A.Skurvydas skaitė paskaitą apie moksleivių protinės sveikatos stiprinimą. Doc. dr. S. Čapkauskienė pristatė vaikų mitybos ypatumus, o dr. K. Visagurskienė supažindino su vaikų ir suaugusiųjų fiziniu parengtumu ir jo gerinimo galimybėmis.

2017-10-27

      2017 metų spalio mėnesį startavo Lietuvos mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“. Konkursą organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras ir savivaldybės. Mūsų progimnazijai 1–4 klasių mokinių amžiaus grupėje atstovavo 4d klasė, o 5–6 klasių - 6b klasė. Sveikiname abi komandas, rajono konkurse laimėjusias trečiąsias vietas!

2017-10-25

     Spalio 25 dieną progimnazijoje vyko tradicinė rudens šventė „Sveikatos aruodai“. Šventės metu mokiniai mokėsi rūpintis savo ir šeimos, draugų sveikata, susipažino su Lietuvos policijos darbu, dalyvavo protų mūšiuose, o kūrybinių dirbtuvių metu gamino sveikatos medžius ir koliažus „Aš galiu rinktis“.

2017-10-24

     Spalio 24 dieną progimnazijoje vyko Kėdainių rajono mokyklų žaidynių kvadrato varžybos. Varžėsi net septynios rajono 3-4 klasių mokinių komandos. Finale dėl I-II vietų rungėsi mūsų, LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijos, ir Josvainių gimnazijos komandos. Džiaugiamės užėmę II vietą. Pasibaigus varžyboms, su Josvainių gimnazijos komanda aušriečiai sužaidė ir draugiškas rungtynes. Juk sportas - tai draugystė, sveikata ir tikslo siekimas.

2017-10-20

     Spalio 20 dieną progimnazijoje vyko respublikinė bendrojo ugdymo mokyklų V-VIII ir I-II gimnazijos klasių mokinių konferencija „Tiesa padarys jus laisvus“, skirta Palaimintojo Teofiliaus Matulionio metams paminėti. Konferencijoje dalyvavo LSU Kėdainių „Aušros“, Jurbarko Naujamiesčio progimnazijų, Labūnavos pagrindinės mokyklos, Jonavos Jeronimo Ralio, Šėtos, Josvainių, Kauno rajono Ugnės Karvelis ir Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijų mokiniai. Konferencijoje pranešimus skaitė Misija Sibiras vadovas ir Labdaros paramos fondo „Jauniems“ direktorius Ignas Rusilas, Kėdainių Dekanas kunigas Norbertas Martinkus, Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Olga Urbonienė, jaunimo reikalų koordinatorė Audronė Stadalnykienė, Kauno arkivyskupijos jaunimo centro vadovė Agnė Grigaitytė. Mokiniai paruošė etiudus Palaimintojo Matulionio puoselėtų dorybių temomis, kūrė koliažus, komiksus, piešė piešinius ir juos pristatė.

2017-10-18

     Spalio 18 dieną mūsų progimnazijoje startavo tęstinis projektas „Sveikatos ir Olimpinio ugdymo programos poveikis mokinių sveikatai ir gyvensenai“, finansuojamas Kėdainių rajono savivaldybės, VP-530. Šiuo metu atliekami 1-4 klasių ir 5-8 klasių moksleivių fizinio pajėgumo testavimai. Jų metu, per kūno kultūros pamokas vaikai atlieka įvairias, su jų fiziniu pajėgumu susijusias užduotis. Mokytojams ir pagalbos mokiniams specialistams talkina LSU studentės. Vėliau bus vykdoma mokinių ir pradinių klasių mokinių tėvų anketinė apklausa, kuri skirta išaiškinti mokinių ir tėvų nuostatas į fizinį aktyvumą, bus vertinami  sveikatą lemiantys socialiniai-kognityviniai veiksniai. Mes tikimės, kad tyrimo rezultatai padės įvertinti mokinių sveikatos rodiklius, sveikos gyvensenos, fizinio pajėgumo, žinių apie sveikatą pokyčius bei įvertinti Olimpinio ugdymo programos efektyvumą. Projekto pabaiga gruodžio 20 d.

2017-10-18

     Spalio 18 d. 11 val. 52 min. vyko Perspėjimo sistemos patikrinimas. Šalies gyventojai girdėjo sirenų gausmą, buvo jungiamos centralizuoto valdymo sirenos garsiniu signalu „Dėmesio visiems“. Pasinaudoję situacija, progimnazijoje pravedėme evakuacijos pratybas. Tikime, kad kilus grėsmei visi saugiai sugebėtume palikti mokyklos pastatą.

2017-10-7-22

     Spalio 7-22 dienomis vyksta tarptautinės programavimo savaitės renginiai. Ta proga mus aplankė „Atžalyno“ gimnazistai, kurie parengė pranešimą apie programavimo sritį. Jie pasidalino savo patirtimi, kaip pradėti domėtis programavimu, kaip ieškoti informacijos, kokius būrelius lankyti, aptarė kokie etapai buvo sudėtingiausi ir kas paskatino toliau tobulėti. Gimnazistai papasakojo apie savo kuriamus žaidimus, džiaugėsi, kad jų kuriamais žaidimais domisi didelis vartotojų ratas. Atžalyniečiai kvietė visus dalyvavusius 7-8 klasių mokinius kuo anksčiau pradėti domėtis programavimu.

      Dėkojame „Atžalyno“ gimnazijos informacinių technologijų mokytojams už šią gražią iniciatyvą.

 

2017-10-05

     Šiais metais Mokytojų diena prasidėjo neįprastai ir labai maloniai. Visų mokytojų prieš pamokas laukė staigmena mokytojų kambaryje. Tėvų klubas ir mokinių taryba pačius gražiausius žodžius skyrė mokytojams. Vyresnių klasių mokiniai mielai sutiko pavaduoti mokytojus. Jie pamokoms ruošėsi kaip tikri mokytojai, įdomiai vedė užsiėmimus jaunesnių klasių draugams. Po pamokų visi mokytojai rinkosi aktų salėje. Dar kartą įsitikinome, kokie mūsų mokytojai kūrybiški! Jie kūrė mini spektaklius, reklamas, dainavo ir ... sportavo.
     Labai džiaugiamės, kad mūsų progimnazijos mokytoja Danguolė Tumėnienė buvo nominuota į Metų mokytojos titulą. Sveikiname ją!

2017-10-03

     Minėdami 25-ąsias Lietuvos Respublikos Konstitucijos metines, progimnazijoje 7a, 7c, 8b, 8c klasių mokiniams  organizavome Konstitucijos egzaminą. Ruošdamiesi jam mokiniai domėjosi savo šalimi ir jos valstybingumu, susipažino su valstybės simboliais, valstybės organų kompetencijomis. Skatindami mokinius dalyvauti tokiuose renginiuose ugdome jų pilietinį supratimą ir pilietiškumą.

2017-10-02

      Solidarumo bėgimas 2017 – tai jau tradicine tapusi organizacijos „Gelbėkit vaikus“ iniciatyva, Lietuvoje rengiama 4-ąjį kartą. Solidarumo bėgimo starto švilpukas kasmet aidi šimtuose Lietuvos ugdymo įstaigų, o solidarumo kilometrus bėga dešimtys tūkstančių vaikų. Bėgimu siekiama skatinti solidarumą tarp skirtingų kultūrų, socialinės aplinkos ir įvairaus amžiaus moksleivių. Solidarumo bėgimą globoja LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė bei palaiko LR švietimo ir mokslo ministerija. Solidarumo bėgimo tikslai - ugdyti vaikų socialinę atsakomybę, sąmoningumą bei solidarumą; padėti Lietuvos ir Zambijos vaikams.
Solidarumo bėgimo starto švilpukas šiandien nuskambėjo ir mūsų progimnazijoje.
       Bėgdami vaikai Zambijos vaikams linkėjo „būti sveikiems“, „...kad visad turėtų užtektinai vandens“, „patekti į mokyklą“, „turėti gerus namus“, „nepasiduoti“, o Lietuvos vaikams - „Būti laimingiems“, „daugiau juoktis“, „saugoti vienas kitą“.

2017-09-18 - 30

     Rugsėjo 18 - 30 dienomis Kėdainių „Aušros“ progimnazijos pradinių bei vyresnių klasių mokiniai, jų mokytojai prisijungė prie Lietuvoje organizuojamos fizinio aktyvumo akcijos „Apibėk mokyklą“.
     Akcijos tikslas – nepriklausomai nuo  asmeninių fizinių galimybių paskatinti visus vaikus daugiau judėti, siekiant formuoti jų fizinę ir psichinę sveikatą. Akcija patraukli tuo, kad ši labai lengvai įgyvendinama priemonė nieko nekainuoja, vaikai pabūna lauke, gerai jaučiasi, grįžta į klases žvalesni, linksmesni, darbingesni, atidesni.
     Akcijos dalyviai dalinosi įspūdžiais: „Man labai patiko vaikščioti, galėčiau vaikščioti ir vaikščioti aplink mokyklą“. „Tokiu būdu lengva pabusti“, „Gerina savijautą – patiko“, „Buvo labai linksma ir galėjai kalbėtis su draugais. Manau, kad galėjo ilgiau vykti“, „Visai gerai pabūti gryname ore. Aš manau, kad reikėjo šitos akcijos“, „Patiko, grįžau į klasę su gera nuotaika“, „Man atrodo, kad aš energingesnis, geriau jaučiuos, o kai prasidėjo galvojau, kad tai nesąmonė, bet dabar man net gaila, kad taip greitai baigėsi“, „Buvo gera pasivaikščioti, labai patiko, galėtų taip  būti visada, surenkite akciją vėl“.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Janina Onoprijenkienė

 2017-09-29

      Rugsėjo 23-30 d. Lietuvoje vyko #BEACTIVE Europos sporto savaitė 2017. Mūsų progimnazija taip pat aktyviai prisijungė prie organizuojamų renginių. #BEACTIVE Europos sporto savaitė – tai Europos Komisijos iniciatyva, propaguojanti sportą ir fizinį aktyvumą visoje Europoje. Visą savaitę per kūno kultūros pamokas mokiniai žaidė kvadratą.

 2017-09-27

     Progimnazijos mokiniai prisidėjo prie didžiausio Europos masinio šokio renginio „FlashMove“, kurį organizavo Lietuvos sporto universitetas. Universiteto tradiciniame  renginyje mūsų progimnazijos mokiniai dalyvavo kartu su kitais 745 studentais, moksleiviais, darželinukais ir įvairių mokymosi įstaigų darbuotojais. Dalyviams netrūko geros nuotaikos! Pasibaigus renginiui mokiniai lankėsi LSU, S.Dariaus ir S. Girėno stadione ir Ąžuolyno parke.

2017-09-26

      Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazija, siekdama ugdyti mokinių pažintines kompetencijas, pilietinį įsitraukimą, kūrybines galimybes gilinti žinias, jas taikyti praktiškai organizuoja veiklas, patyriminį mokymąsi ne tik mokykloje, bet ir kitose aplinkose.
      2017 m. rugsėjo dvidešimt šeštoji buvo skirta Europos kalbų dienai paminėti  ir 5-8 klasių mokinių ugdymas organizuotas  ne tik progimnazijos aplinkose, bet ir Kėdainių miesto lankytinose vietose — Arnetų namuose, Kalbų mokykloje, J. Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje, Rotušės kiemelyje. 8 klasių mokiniams buvo skaitomos paskaitos „Švedų istorijos pėdsakai Kėdainiuose“, „Geografinis kalbų pasiskirstymas Europoje“, „Vokiški pėdsakai Kėdainiuose“, septintokams vyko ispanų, vokiečių, prancūzų, rusų, lietuvių kalbos pamokėlės „Kalbų mozaika“, aštuntų klasių mokiniai matematikos ir informacinių technologijų integruotose pamokose „Kaimyninių šalių žmonių gyvenamoji aplinka ir kalba“ ieškojo duomenų  virtualioje aplinkoje ir juos vaizdavo diagramose, stebėjo mokomuosius filmukus. Penktų klasių auklėtiniai  rinko medžiagą apie šalis ir kalbas, gamino praktiškai susipažino su tradiciniais lietuvių amatais: mokėsi pinti juostas, vyteles austi, lipdyti keramikinius indus. Mokiniai progimnazijoje surengtose kūrybinėse dirbtuvėlėse rinko gražiausią lietuvišką žodį ir jį apipavidalino, gamino abėcėlės raideles ir jas dovanojo pirmokėliams.
       Mes nuoširdžiai dėkojame Kalbų mokyklos, Arnetų namų, J. Monkutės-Marks galerijos darbuotojams už prasmingą bendradarbiavimą.
      „Aušros“ mokytojai supranta, kad ugdymo procesas patrauklus ir įdomus tampa  tada, kai atveriame langus į mus supančią aplinką, kai skatiname mokinius ieškoti, tyrinėti ir veikti. Tokiu būdu mes ugdome mąstantį, aktyvų, kūrybingą ir socialiai brandų pilietį.

Rita Naruševičienė, LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja

2017-09-25

      Progimnazijoje veikia paroda, skirta prisiminti rekordo „Masiškiausias plaukimo rekordas“ siekimo akimirkas. Parodos atidaryme dalyvavo nuotraukų autorius - fotografas Vaidas Juška. Kviečiame visus apžiūrėti parodą.

2017-09-22

     Artėjant rugsėjo 23-iajai, Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienai, mūsų progimnazijos mokiniai kartu su pavaduotoja ir istorijos mokytoja Rita Lukoševičiene ir dailės mokytoja Marija Burneikiene dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“. Mokiniai parinko lauko akmenėlių. Ant jų užrašė gyvenusių ir nužudytų žydų vardus. Šiuos akmenis, kaip atminties simbolius, jie padėjo masinėje žydų žūties vietoje.

2017-09-21

     Šiandien progimnazijoje vyko sporto šventė „Rudenėlio išdaigos“, kurioje dalyvavo mūsų pirmų klasių mokiniai ir mažieji svečiai iš lopšelio-darželio „Žilvitis“ „Saulėgrąžų“ ir „Ramunėlių“ grupių. Rungtys buvo įdomios, o svarbiausia, kad laimėjo draugystė. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir progimnazijos apyrankėmis. Džiaugiamės, kad mažiesiems draugams varžybose padėjo 4d klasės mokiniai-savanoriai.

2017-09-20

     Rugsėjo 20 dieną progimnazijoje šurmuliavo neįprasta mugė „Aš jau išsirinkau!“ Jos metu mokiniai galėjo susipažinti su mokykloje veikiančiais būreliais ir pasirinkti kokį lankyti. Mokykla mokiniams pateikia gausų paketą sporto būrelių: „Judrieji žaidimai“, „Šaškių būrelis“, „Sportiniai žaidimai“, „Komandiniai žaidimai“, „Plaukimo būrelis“, „Krepšinio būrelis“, „Pirmokų futbolas“, „Futbolo būrelis“, „Tinklinio būrelis“, „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“, „Kvadratas“, „Šiuolaikiniai šokiai“, „Lengvoji atletika“, „Mokausi plaukti“. Meno mylėtojai ir puoselėtojai gali pasirinkti vieną iš šių būrelių: „Jaunučių šokių kolektyvas „Dagilis“, „Dainavimo grupė“, „Jaunių šokių kolektyvas „Dagilis“, „Merginų šokių kolektyvas“, „Ritminiai šokiai“, „Jaunučių choras“, „Dainuokim“, „Žaidžiame teatrą“, „Pagranduko teatras“. Mokiniai, kurie nori pagilinti žinias praktinėmis veiklomis laukiami būreliuose „Anglų kalba linksmai“, „Informacinių technologijų mokyklėlė“, „Informacijos pasaulyje“, „Eksperimentinė fizika“, „Pasitelkime logiką“, „Kino medijos“, „Kino klubas“, „Robotika“, „Matematikos labirintai“, „Mažoji laboratorija“, „Pirmieji žingsniai į pasirinkimų šalį“, „Mokyklos radijas“, „Mano miestas“, „Diskusijų klubas ,,Pozicija“, „M. Daukšos Ateitininkų kuopa“.

2017-09-09

     Rugsėjo 9 dieną mūsų mokyklos mokiniai pristatė meninę instaliaciją laiko tema Jaunimo kūrybinės laisvės parke. Dėkojame dailės mokytojai Marijai už pagalbą ją kuriant.

2017-09-07

     Rugsėjo 7 diena mokykloje buvo edukacinių veiklų diena. Mokiniai lankėsi įvairiose Kėdainių istorinėse vietose, atliko įvairias užduotis. 6a klasė lankėsi Kėdainių miesto savivaldybėje, kur apžiūrėjo mero kabinetą, o posėdžių salėje vyko 6a klasės tarybos posėdis, kurio metu buvo svarstyti du klausimai: 1. Jaunimo ir paauglių užimtumas mūsų mikrorajone. 2. Mero rinkimai. Kitom klasėm pažintines ekskursijas po Kėdainius vedė Edita, Regina ir Neringa iš turizmo ir informacijos centro bei Kėdainių krašto muziejaus. 1-4 klasių mokiniai pasipuošė pačių darytais gražiausiais Kėdainių namais ir lydimi mokytojų ir tėvelių jie nukeliavo į „Atgimimo ąžuolyną“, kur pasodino 4 ąžuoliukus ir paleido balionus su pačiais gražiausiais palinkėjimais gimtajam miestui. Buvo įdomi ir naudinga diena, puikus pasiruošimas Kėdainių miesto gimtadienio šventei.

2017-09-01

    Vėl rugsėjis pabeldė į progimnazijos duris. Džiugu, kad šiais mokslo metais mūsų būrys dar daugiau išaugo. Visi grįžome puikios nuotaikos, pilni energijos ir pasiruošę priimti naujus iššūkius.

Informacijos apie praeitais mokslo metais vykusius renginius ieškokite skiltyje Archyvas