2016 - 2017 mokslo metų renginiai 

2017-05-05

      Gegužės 5-oji – Pasaulinė rankų higienos diena. Minint šią dieną kartu su Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos pirmokais, visą savaitę vyko akcija „Mūsų rankos švarios“.
     Ant rankų ir ypatingai panagėse kaupiasi ir dauginasi bakterijos, virusai ir kiti mikroorganizmai, kurie sukelia užkrečiamąsias ligas. Todėl šios akcijos tikslas – ugdyti vaikų sveikos gyvensenos ir higienos įgūdžius.
     Vaikučiai kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste dar kartą prisiminė kodėl ir kada plaunamos rankos. Praktinių užsiėmimų metu ugdytiniai su dideliu susidomėjimu mokėsi taisyklingai plauti rankas. Plovimas – tai pati efektyviausia priemonė sustabdyti bakterijų dauginimąsi.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė
Janina Onoprijenkienė

2017-03-31

Kovo 31 dieną progimnazijoje vyko socialinė-pilietinė veikla, savišvaros diena - akcija „Švari mokykla - sveika aplinka“. Po pamokų visi mokiniai su dideliu užsidegimu tvarkė mokyklą, norėdami būti švarioje ir sveikoje aplinkoje.

2017-03-03

      Kovo 3 d. Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos skaitykloje vyko popietė „Imkit mane ir skaitykit...“. Tai dar vienas renginys, skirtas mūsų gimtosios Lietuvių kalbos dienai paminėti. Plačiau...

2017-02-15

      Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos bendruomenė atsiliepė į Prezidentės kvietimą švęsti Vasario – 16-ąją linksmai ir išradingai. 740 mokinių ir mokytojų, pasipuošę gintarais, susikibę rankomis, leidomės į mokyklos sporto salę, kur sukomės bendrame „Gintariniame suktinyje“. Šokio pabaigoje visi 99 kartus skandavome širdžiai mielą žodį „Lietuva“. Plačiau...

   2017-02-10

    Vasario 10 dieną Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje vyko dekanato  ketvirtokų viktorinos „Irkis į gilumą“ III etapas, kuriame dalyvavo septynios komandos: Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ ir Juozo Paukštelio progimnazijų, Šėtos, Akademijos, Josvainių gimnazijų, Josvainių gimnazijos Pernaravos skyriaus  komandos.
     Dalyvius sveikino Kėdainių dekanas kunigas Norbertas Martinkus, kuris vadovavo vertinant mokinių darbą ir apdovanojo savo įsteigtais prizais.
     I-ją vietą ir kelialapį į baigiamąjį etapą laimėjo Kėdainių rajono Šėtos gimnazijos komanda ( mokytoja Lina Vaicekauskaitė). Linkime sėkmės.

2017-02-09

     Vasario 9 d. į tradicinį progimnazijos Bendruomenės protų mūšį gausiai susirinko aistringi protų mūšių mėgėjai - progimnazijos mokiniai, jų tėvai, šeimos nariai ir mokytojai. Dalyviai susibūrė į aštuonias komandas – „Citrinukai“, „Žaliūkai“, „Smegenistai“, „Išmanieji“, „Ežiukai rūke“, „Smegenukai“, „Aušros vienuoliktukas“ ir „Pelėdžiukai“. Žaidimą sudarė trys turai, kurių klausimus paruošė mokiniai, mokytojai ir tėvai. Komandų nariai patikrino savo žinias, gebėjimą suprasti užuominas, sužinojo naujų ir įdomių dalykų. Protmūšio žaidėjai ne tik linksmai ir azartiškai praleido laiką bet ir šiltai pabendravo su kitais progimnazijos bendruomenės nariais, šnekučiavosi prie arbatos puodelio, džiaugėsi aktyviai ir turiningai praleistu laiku.

2016-12-22

     Jau tapo tradicija, kad LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijos pradinukai lankėsi Josvainių socialiniame centre. Mokiniai ir mokytojai parengė kalėdinį pasirodymą. Mokiniai skaitė eiles, dainavo daineles ir šoko. Pasirodymo pabaigoje padovanojo savo rankomis pagamintas dovanėles.
     Darydami gerus darbus patys tampame geresni. Mums labai svarbu prieš didžiąsias šventes padovanoti trupinėlį šilumos ir gerumo kitiems, o ypač seneliams ir močiutėms, kurie visada mūsų laukia.

2016-12-20

     Gruodžio 20 dieną 5-8 klasių moksleivių ir mokytojų komandos linksmai varžėsi tradiciniame „Kalėdiniame šėlsme“.

2016-12-19

    Gruodžio 19 dieną progimnazijoje vyko seminaras „Dar nepažintoji naujoji karta mokykloje: didaktinis aspektas“, kurį vedė Vilniaus universiteto profesorė habil. dr. Vilija Targamadzė.

2016-12-19

     Gruodžio 19 dieną progimnazijoje virė sportinės aistros, nes vyko 1-4 klasių sporto šventė „Nykštukų linksmybės“.

2016-12-17

Gruodžio 17 dieną Labūnavoje vyko mūšio prie Labūnavos bokšto 70-ųjų metinių minėjimas. Jo metu vyko tikrais įvykiais grįsta kautynių inscenizacija su apsiaustimi, šaudymais, sprogimais, ginklais, savų ir priešų uniformomis prie liūdnos istorijos liudytojo – Labūnavos dvaro bokšto. Labūnavos mūšis – pats skaudžiausias smūgis partizaniniam sąjūdžiui Kėdainių rajone. Šios kruvinos kautynės prie Labūnavos dvaro bokšto įvyko 1946 m. gruodžio 25 d., per pačias Kalėdas. Dėl Lietuvos laisvės gyvybes paaukojo 11 partizanų, jų ryšininkai ir bokšte gyvenę jų šeimų nariai. Šiame renginyje dalyvavo ir mūsų progimnazijos mokiniai su direktore ir istorijos mokytojais.

2016-12-16

    Gruodžio 16-oios popietę progimnazijos mokiniai ir mokytojai kvietė į akciją „Pakviesk Kalėdas į namus“, kurios metu gyventojams dalino eglės šakas ir kvietė į koncertą „Kalėdų dovana“.

2016-12-16

    Gruodžio 16-osios rytą du nykštukai iš mūsų progimnazijos, pirmokė Danielė ir aštuntokas Povilas, dalinosi šiltais ir saldžiais Kalėdiniais sveikinimais su kitomis Kėdainių mokyklomis.

2016-12-13

     Gruodžio 13 dieną LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje pasklido žinia, kad kelio pas Kūdikėlį Jėzų ieško Trys Karaliai. Progimnazijos mokiniai su būriu angelų ir piemenėliais palydėjo Karalius pro siaurus vartus į Dievo karalystę ir atsižadėję turtų, patikėję Jėzui brangiausius dalykus gavo naują širdį ir laimingi pasiekė Kūdikėlio Jėzaus gimimo vietą. Taip vyko integruota tikybos ir choreografijos pamoka.

2016-12-12

     Gruodžio 12 dieną progimnazija prisipildė nuostabiu Kalėdų kvapu! Mokykloje šurmuliavo saldumynų ir kepinių mugė „Saldaturgis“, kurioje buvo galima įsigyti gardžiausių kepinių ir skanėstų.

2016-12-09

    Progimnazija yra prisijungusi prie  „Sąžiningumo mokyklų tinklo“ ir puoselėja mokinių sąžiningumo ir skaidrumo vertybes, sudaro galimybes lengviau planuoti ir įgyvendinti sąžiningumo iniciatyvas, surasti bendraminčių bei dalintis geraisiais pavyzdžiais.
     Kiekvienais metais gruodžio 9 d. mokykloje vyksta įvairūs renginiai, skirti paminėti Antikorupcijos dieną. Šiais metais 5-8 klasių mokiniai grupinių užsiėmimų metu statė sąžiningumo pilis, aptarė įvairias situacijas, kuriose susiduriama su korupcija. Po pamokų vyko forumas „Mokiniai prieš korupciją“. Forumo dalyviai kūrė vaidinimus antikorupcijos tema, diskutavo apie nesąžiningo elgesio apraiškas, dirbo grupėse ir teikė pasiūlymus, susijusius su mokinių vertybių ugdymu.

2016-12-08

     Gruodžio 8 dieną 7-8 klasių mokiniai Tadas Bagdonas, Austėja Sungailaitė, Laura Sakalauskaitė, Gabija Juknevičiūtė, Šarūnas Zinkus, Gabrielė Bložytė ir Austėja Liubinaitė dalyvavo respublikinėje konferencijoje "Aš, mokykla ir sėkmė", kuri vyko Šiaulių Jovaro progimnazijoje. Mokiniai kalbėjo apie progimnazijos savitumą, tradicijas, vertybes bei savo patirtį neformaliojo ugdymo veikloje, pristatydami pranešimus "Mokyklos Olimpinės žaidynės" ir "Mokinių savaitė". Iš kitų pranešėjų mokiniai pasisėmė pasiūlymų, kaip kurti sėkmės mokyklą, renginyje įgijo viešojo kalbėjimo patirties, susipažino su kitų mokyklų tradicijomis bei projektine veikla. Mokinių komanda lauktuvių parsivežė puokštę įspūdžių ir naujų idėjų. Konferencijai pasiruošti mokiniams padėjo mokytoja Erika Lavrukėnienė.

2016-12-08

     Gruodžio 8 dieną Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje „Žilvičio“, „Varpelio“, „Vaikystės“ ir „Vyturėlio“ darželių auklėtiniai dalyvavo sporto šventėje „Sportuokime ir aukime sveiki“. Priešmokyklinukų komandos entuziastingai dalyvavo judriųjų estafečių varžybose. Džiugu, kad iš „Žilvičio“ ir „Varpelio“ darželių sulaukėme net po dvi komandas. Visi varžybų dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir saldžiomis dovanomis.

2016-12-07

     Siekiant mokinius supažindinti su profesijų pasauliu ir skirtingų profesinių veiklų spektru, nepakanka vien mokykloje naudojamų metodų ar supažindinimo su profesijomis formų. Šiam tikslui pasiekti reikšmingu tampa realus mokinio išvykimas į darbo aplinkas. Tokią galimybę gruodžio 5-7 dienomis aštuntų klasių mokiniams suteikė Kėdainių profesinio rengimo centras. Mokiniai dalyvaudami profesinio veiklinimo programose susipažino su dekoratyvinio dažymo, vidaus ir lauko apdailos, pusiau automatinio suvirinimo darbais, siuvėjo, kirpėjo, virėjo profesijomis.

2016-12-05

     Gruodžio 5 dieną progimnazijoje vyko civilinės saugos diena, kurios metu vyko evakuacijos pratybos. Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio vyresnioji inspektorė Erika Dumčienė mokė mokinius kaip elgtis pavojingose situacijose. Progimnazijos sveikatos priežiūros specialistė Janina Onoprijenkienė vedė praktinius mokymus kaip suteikti pirmąją pagalbą.

2016-12-02

     Gruodžio 2 dieną 4-8 klasių mokiniai, kurie šiais mokslo metais garsino mokyklą savo sportiniais pasiekimais, lankėsi Lietuvos sporto universitete. Juos pasveikino universiteto rektorius Aivaras Ratkevičius. Jis džiaugėsi moksleivių žiniomis apie sportą ir linkėjo būti sveikais ir siekti savo tikslų. Mokiniai lankėsi mokslinių tyrimų laboratorijose, kur stebėjo savo fizinių galių ypatybes bei išbandė bokso, dziudo pamokas ir judriuosius žaidimus. Visi buvo aktyvūs, smalsūs ir uždavė daug klausimų tiek mokslininkams, tiek treniruotes vedusioms studentėms.

2016-12-02

     Mūsų šaunioji nykštukų komanda kartu su mokyklos simboliu Pelėdžiuku, direktore Neringa ir mokytojomis Marija ir Rasa dalyvavo „Nykštukų Pykštukų kepyklėlės“ mugėje, kuri vyko Kalėdų eglės įžiebimo šventės metu.

2016-11-24

    Lapkričio 24 dienos popietę progimnazijos psichologė Olga Lukšienė vedė mokymus - praktinę veiklą tėvams „Vaikų mokymosi motyvacijos stiprinimas“.

2016-11-08

    Lapkričio 8-ąją – Europos sveikos mitybos dieną – mūsų progimnazijoje vyko protų mūšis „Sveika mityba“. Plačiau...

2016-11

    26 mūsų mokyklos mokytojai vykdo ilgalaikį projektą „Keliaujanti pasaka“. Plačiau...

2016-10-17

      Spalio 17 d. Jonavos r. Barupės mokykloje vyko respublikinė konferencija „EKO karta“. Šioje konferencijoje dalyvo mūsų progimnazijos biologijos mokytoja A. Kučmienė ir 6B klasės mokinių komanda.Konferencija buvo organizuojama siekiant mokiniams padėti pajusti gamtos vientisumą ir harmoniją, ugdyti mokinių sąmoningumą, puosėlėti „žaliąsias“ idėjas, tobulinti praktinius įgūdžius bei gebėjimus neformalioje aplinkoje.
    Mokiniai skaitė pranešimus ir dalyvavo EKO dirbtuvėse. Kamilė gamino ekologišką Advento kalendorių, Augustė mokėsi apvelti muilą vilna, Klaidas darbavosi fitodizaino studijoje, Gabija mėgavosi sveiku maistu, o Ainė darbavosi lauke ruošdama ekologinę lysvę.
    Šis renginys subūrė įvairių mokyklų mokinius bendrai veiklai. Konferencijos pabaigoje dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais bei atminimo dovanomis.

2016-10-12-13

      Spalio 12 d. (1-4 kl.) ir spalio 13 d. (5-8 kl.) 17.30 val. vyko visuotinis tėvų susirinkimas „Šeima ir mokykla – ką galime duoti vaikui?“ Bendrame susirinkime, kuris vyko aktų salėje, pranešimus skaitė direktorė Neringa Vaicekauskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rita Naruševičienė, mokytoja konsultantė Ingrida Neliupšienė. Mokinių klubas tėveliams surengė mielą staigmeną – pakvietė žiūrėti spektaklį „Pro langą...“

2016-10-12

     Spalio 12 d. specialioji pedagogė Asta Dikidži ir logopedė Laisvė Sarulienė organizavo 1 - 4 klasių mokinių piešinių parodą „Aušroje augu sveikas“.

 2016-10-10

      Spalio 10 d. progimnazijoje vyko Geros nuotaikos ir košės diena. Visi nuo pat ryto mokykloje dalinosi geros nuotaikos receptais, kuriuos dėjo į bendrą puodą ir virė „Geros nuotaikos košę“. Mokiniai ir mokytojai dovanojo vieni kitiems šypsenas, ilgosios pertraukos metu  buvo pakviesti pašokti. Klasėse mokiniai skanavo avižines košes, sužinojo apie košių naudą sveikatai.

2016-09-22

     Rugsėjo 22 dieną progimnazijoje pavaduotoja Rita Lukoševičienė ir mokytoja Marija Burneikienė organizavo  dviračių žygį, skirtą Lietuvos žydų genocido dienai paminėti.

2016-09-22

     Rugsėjo 22 dieną progimnazijoje vyko metodinė valanda „Tarptautiniai projektai – puiki galimybė mokyti(s) kitaip“, kurią vedė mokytoja Danguolė Tumėnienė. Ji supažindino mokytojus su naujais nacionaliniais projektais, papasakojo apie tarptautinius projektus ugdymo procese ir ragino kolegas kuo gausiau jungtis prie eTwinning projektų.

2016-09-20

      Progimnazijoje tęsiasi renginiai, skirti Europos judriajai savaitei. Šiandien po trijų pamokų I-VIII klasių mokiniai, vadovaujami mokytojos Jolitos, judėjo šokio ritmu.

2016-09-09

      — Aš negalvojau, kad iš pasakų galima pasimokyti, — taip pasakė Edvinas po netradicinės pamokos.
      Šiuo metu vyksta Europos žydų kultūros paveldo renginiai. Progimnazijos mokiniai skaito žydų legendas ir pasakas. 6a ir 7c klasių mokiniai netradicinėje aplinkoje — mokykloje įrengtoje poilsio erdvėje — klausėsi pasakų „Lapinas ir Leviatanas“ ir „Kiaušinis ir pupa“. Klausydami jie turėjo fiksuoti savo pojūčius, vaizdinius. Aptardami pasakas atkreipė dėmesį į pasakų veikėjų perduodamą gyvenimišką išmintį. Dailės pamokų metu mokiniai pieš aptartų pasakų įspūdžius.

2016-09-09

      Rugsėjo 9 dieną progimnazijoje vyko „Rudens spartakiada 2016“. Joje dalyvavo pradinių klasių mokiniai ir svečiai iš lopšelio-darželio „Žilvitis“. Mokiniai mankštinosi, sportavo, piešė, stebėjo vykstančias varžybas. Pirmokai, antrokai ir lopšelio-darželio „Žilvitis“ auklėtiniai rungtyniavo įvairiose estafetėse. Trečiokai ir ketvirtokai dalyvavo kvadrato varžybose. Dalyviai aktyviai sportavo, palaikė savo komandas.

      Kiekviena klasė buvo apdovanota padėkos raštais, mokyklos svečiai — progimnazijos simboliu Pelėdžiuku ir užduočių knygelėmis.

2016-09-01

     Šiais mokslo metais Rugsėjo pirmosios šventė vyko šiek tiek kitaip dėl atliekamo progimnazijos išorės remonto. Mokiniai apjuosė mokyklos koridorius gyvu žiedu, o pirmųjų ir aštuntųjų  klasių mokiniai  praėjo Garbės ratą. Iškilmingoji šventės dalis vyko sporto salėje, ten progimnazijos bendruomenę sveikino Kėdainių rajono administracijos direktorius O. Kačiulis, mero pavaduotoja O. Urbonienė, mokyklos direktorė N.Vaicekauskienė. Vėliau visi mokiniai ir mokytojai nuskubėjo į savo klases.

2016-08-31

      Rugpjūčio 31 dieną progimnazijoje vyko pirmasis pedagogų tarybos posėdis „Žvilgsnis į 2016-2017 m.m. Pagrindinės švietimo politikos kryptys“.

Grįžti

 

 

Sutikti su slapukų ir privatumo politika? Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius.Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk