2017 - 2018 mokslo metų renginiai 

2018 gegužė - gruodis

      Progimnazijoje 2018 m. gegužės – gruodžio mėnesiais  vykdomas visuomenės sveikatos rėmimo projektas „Jausmų ir emocijų labirintuose“. Jo metu paaugliams bus pasiūlytos patrauklios psichinę ir fizinę sveikatą gerinančios veiklos, kurios padės ugdyti mokinių socialinius gebėjimus, valdyti emocijas, skatins fizinį aktyvumą. Mokiniai susipažins su įvairiomis psichikos sveikatą stiprinančiomis priemonėmis, pažins savo jausmus, asmenybės ir charakterio stiprybes bei mokysis prasmingai ilsėtis.  
        Projektą remia Kėdainių rajono savivaldybė.

2018-06-12

      Įsibėgėja sveikatos rėmimo projektas „Jausmų ir emocijų labirintuose“. Šiandien 6-7 klasių mokiniams vyko pojūčių terapijos užsiėmimai „Klausau, jaučiu, liečiu, ragauju“.
      Projektą remia Kėdainių rajono savivaldybė.

2018-06-08

     Birželio 4-8 dienomis progimnazijoje vyko 1-4 klasių poilsio stovykla „Vasaros spalvų gama“. Mokiniai pramogavo, keliavo, žaidė, diskutavo. Prisiminė Kėdainių miesto istoriją ir sužinojo naujų dalykų, lankėsi Arnetų namuose, pamatė, kaip atrodė XVI a. škotų pirklio parduotuvė. Lankėsi Kėdainių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje ir sužinojo, kaip saugiai praleisti vasarą.

2018-06-07

     LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje 2018 m. birželio 7 d. vyko konkurso „Išgelbėk draugą“ pirmasis etapas. Tikslas – ugdyti mokinių socialinius įgūdžius propaguojant vertybines nuostatas ir atsakingą elgesį, ugdant gebėjimus saugoti savo ir kitų sveikatą, skatinant komandinį darbą ir mokinių savanorystę teikiant pirmąją pagalbą.
     Konkurse dalyvavo 7a, 7b, 7c klasių mokinių komandos. Visos komandos pasirodė puikiai, tačiau daugiausiai balų surinko ir nugalėtoja tapo 7b klasės mokinių komanda.
      Konkursą organizavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, 7 klasių vadovai, socialiniai pedagogai.

2018-06-05

    Vykdant sveikatos rėmimo projektą „Jausmų ir emocijų labirintuose“ 7 klasių mokiniai dalyvavo kūrybiniame užsiėmime  „Piešiu jausmus“, kuris vyko netradicinėje aplinkoje,  Kėdainių kultūros centre. 
      Projektą remia Kėdainių rajono savivaldybė.

2018 gegužė

     Gegužės mėnesį 1c ir 1e klasės mokiniai dalyvavo projekte „Magiški kiaušiniai“. Tai unikalus projektas pradinių klasių moksleiviams, kurie nori išvysti mažą stebuklą – skylančius kiaušinius ir išsiritančius viščiukus. Projekto trukmė – 5 darbo dienos. Išsiritę paukšteliai po inkubacinio laiko toliau sėkmingai auginami ūkyje. Projekto tikslas – supažindinti ir parodyti mokiniams, kaip iš paprasto kiaušinio, kurį matome ir  dažniausiai vartojame kasdien, išsirita nauja gyvybė. Šiais urbanizacijos ir technologijų laikais žmonės atitolo nuo gamtos ir kaimo, vis daugiau jų gyvena miestuose ir miesteliuose,o vaikai ( kartais net ir suaugusieji) nesupranta, iš kur atsiranda kiaušiniai parduotuvėje ir net  nėra regėję išsiritančio viščiuko ar kito paukštelio.
      Už patirtus malonius ir prasmingus įspūdžius mokiniai dėkoja savo tėveliams.    

2018 gegužės 17-19 d.

     Gegužės 17-19 dienomis Vepriuose vyko gabių ir pažangą padariusių mūsų progimnazijos mokinių stovykla „Augink sparnus“. Stovyklos metu mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose. Mokytoja Justina iš Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos papasakojo, kaip lavinti atmintį ir tinkamai planuoti laiką. Stovyklautojai atliko daug įvairių užduočių. Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos gimnazistės ir Interact klubo narės Viltė, Vaiva, Ieva ir Žemyna mokė įvairių žaidimų. Mokiniai dalyvaudami orientacinėse varžybose tyrinėjo Veprių apylinkes, kūrė, režisavo ir įgyvendino savo sumanymus. Taip pat vyko mokinių pasirodymų premjera „Teatras prasideda rūbinėje“. Mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, gamino stovyklos simbolį – sparną. 
     Stovyklai vadovavo socialinė pedagogė Jurgita Sinickienė, psichologė Olga Lukšienė ir mokytoja Ingrida Neliupšienė.
     Dėkojame šviesiosios gimnazijos gimnazistėms Gretai, Karolinai ir Viltei už pagalbą organizuojant veiklas.
    Smagu skaityti stovyklautojų atsiliepimus: „Daug žaidimų, daug naujų draugų. Stovykloje buvo labai įdomu, nors ir nebuvo interneto ir telefono ryšio mes radome ką veikti“; „Pati šauniausia stovykla, pati geriausia komanda ir vadovė. Aš norėčiau čia sugrįžti“; „Buvo puiki draugija, geras stovyklos organizavimas. Nebuvo neįdomios dienos. Neabejodama važiuočiau dar kartą“; „Ši stovykla, kaip pabėgimas nuo tikrovės. Čia pilna veiklų, žaidimų, visko ko tik gali norėti stovykloje“; „Įgijau daugiau patirties, susidraugavau su kitais stovyklautojais. Grįžtu pilna įkvėpimo“.

2018-05-14

    2018 m. gegužės 14 d. vyko „Šimtmečio programavimo valanda“ – tai integruota virtuali Lietuvos istorijos, kultūros ir programavimo pamoka, skirta švęsti modernios Lietuvos šimtmečio įvykius ir prisiminti jos herojus, atliekant programavimo užduotis. Joje dalyvavo 3-4 bei 5-6 klasių mokiniai. Dalyviai susipažino su Aurelijos Žilionytės, Vilniaus savivaldybės poskyrio vadovės,  pasakojimu, kaip ji pradėjo domėtis informacinių technologijų sritimi, kokios asmenybės skatino tobulėti.  Šią netradicinę programavimo valandą mums padėjo organizuoti Janina Šliožaitė iš bit&Byte kolektyvo.  Nuostabios mentorės stengiasi įgyvendindamos projektą aplankyti #100MOKYKLŲ visoje Lietuvoje, siekdamos, kad technologinis raštingumas mokiniams taptų "higieniškas" ir mokiniai būtų kūrybiški rytojaus technologijų kūrėjai.
    Mūsų mokykla  buvo antroji, kuri dalyvavo šioje netradicinėje pamokoje, taigi turėjome galimybę pirmieji išbandyti savo jėgas atlikdami loginio mąstymo užduotis.

2018-05-10

      Kiekvienais metais gegužės 10 d. pasaulyje minima Judėjimo sveikatos labui diena – tarptautinė diena, kurią inicijavo Pasaulio sveikatos organizacija 2000 m. Ji skirta visuotiniam fizinio aktyvumo skatinimui. Šia proga LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje vyko žvali, judri pertrauka „Pašokime“. Šoko visi – maži ir dideli. Renginį organizavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Janina Onoprijenkienė.

 

2018-05-05

     Pasaulio sveikatos organizacija gegužės 5 d. paskelbė Pasauline rankų higienos diena. Rankų higiena yra viena iš pagrindinių profilaktikos priemonių, padedančių apsaugoti save ir visus šalia esančius nuo užkrečiamųjų ligų.
      LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje gegužės 2 -4 dienomis vyko akcija „Plauk rankas – saugok gyvybes“. Progimnazijos pirmokai kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste ir  mokytojomis mokėsi taisyklingai plauti rankas.     

2018-04-27

     Balandžio 27 dieną 1b klasės mokiniai su savo mokytoja Daina svečiavosi  ,,Atžalyno“ gimnazijoje. Mokytoja kartu su mokiniais dalyvavo bendroje veikloje su gimnazistais. Vedė kūno kultūros pamokas pirmų ir trečių klasių mokiniams. Čia netrūko gerų emocijų.  Mokinai  apžiūrėjo mokyklos vidines erdves: biblioteką, laisvalaikio klubą, matematikos ir technologijų kabinetus. Kartu su gimnazistais dalyvavo muzikos pamokoje. Čia jie klausėsi muzikos, dainavo ir rungtyniavo, kas geriau moka dainuoti. Mokytoja susitiko su savo buvusiais mokiniais. 

2018 m. vasaris-kovas

     Vasario–kovo mėnesiais vyko rajoninis projektas „Iš mažos širdelės – Lietuvai“, skirtas Lietuvos šimtmečiui paminėti. Jame dalyvavo  ugdytiniai iš 24 priešmokyklinio, specialiojo ir bendrojo ugdymo įstaigų. Mokiniai piešė gimtinės vaizdus ir rašė linkėjimus  Lietuvai.
      Projekto tikslas - skatinti mokinius domėtis Lietuvos praeitimi, mylėti ir gerbti savo Tėvynę, padėti jiems suvokti Vasario 16-osios, Kovo 11-osios prasmę, visiems drauge švęsti Lietuvos nepriklausomybės ir valstybingumo atkūrimo dieną. Šiuo projektu siekėme ugdyti mokinių pilietiškumą ir tautiškumą, savarankiškumą, vaizduotę, kūrybiškumą,  tobulinti jų komunikavimo kompetencijas. 
       Mokinių kūrybiniai darbai susegti į sveikinimų  knygą „Iš mažos širdelės - Lietuvai“.

2018-03-27

      Kovo 27d. progimnazijoje lankėsi Tiberiados bendruomenės vienuoliai ir Šv. Jono Krikštytojo metus bendruomenėje gyvenantis Paulius. Brolis Vidas ir sesuo Austėja įdomiai papasakojo apie vienuolių gyvenimą, savo pašaukimą vienuolystei, jautriai kalbėjo apie Jėzaus Kančią, Mirtį ir Prisikėlimą. Įtikinamai tikėjimo ir gyvenimo liudijimu dalijosi Paulius. Susitikime su svečiais dalyvavo 1-8 klasių mokiniai.  

2018-03-26

      Pasakos kūrimas – magiškas procesas. Jis padeda atsiskleisti asmenybei. Kalbantys kilimai, besišypsantys veidrodžiai, rankomis mosuojantys medžiai, atgyjantys pieštukai, keliu žingsniuojantys namai ar žaismingai išdykaujantys žvėreliai – visa tai ir dar daug daugiau galima rasti pasakose. Kiekvienas vaikas mėgsta svajoti,  fantazuoti, kuomet jis jaučiasi gerai ir keliauja į stebuklų šalį.
     Šiandien progimnazijoje vyko pasakų pamoka su rašytoja Neringa Tik. Pamokos metu vyko kūrybinės dirbtuvės „Noriu pasakos“, kurių metu 1c, 1e ir 3b klasių mokiniai sužinojo, kaip rašomos pasakų knygos, iš kur atsiranda iliustracijos ir kodėl pasakose drambliai valgo cepelinus. Vaikai ne tik klausėsi pasakų, bet ir patys tapo jų herojai.

2018-03-20

      Kovo 20-ąją, minint pasaulinę Žemės dieną, progimnazijoje vyko įvairūs renginiai. „Mes – Žemės vaikai“ – tai tradicinis 8 klasių mokinių protų mūšis, kurį šiais metais laimėjo 8d klasės komanda. Penktokai, "protų jėgas" išbandę „mūšio lauke“, atsigaivino plaukiodami  progimnazijos baseine.
      „Vanduo – kas tai?“ – tai pamokos kitaip, kurias 4 klasėse pravedė 7a klasės mokiniai. Pamokos pavyko – kas žino,  gal Simona, Kamilė, Jokūbas, Džiugas, Eva, Paulina, Alvis, Benas ateityje taps tikrais mokytojais?
      Geriausio 6-8 klasių metų geografo ir 6-8 klasių geografijos olimpiados „Mano gaublys 2018“ nugalėtojų apdovanojimas įvyko Lietuvos geografiniame viduryje. Geriausiais geografais tapo 6c klasės mokinys Gabrielius Raziūnas, 7b klasės mokinė Gabija Kalpokaitė, 8a klasės mokinys Matas Lavrukėnas. Lietuvos geografiniame viduryje pravesta geografijos pamoka, mokiniai sutvarkė aplinką.

2018-03-02

     Mūsų progimnazijos skaitykloje 17 aštuntų klasių mokinių ir mokytojos Laima Plungienė, Ramunė Misiūnienė ir Gerda Korkozaitė, direktoriaus pavaduotoja Rita Naruševičienė, nepabūgę nosinių raidžių ir skyrybos ženklų, kovo 2 dieną kartu su visos Lietuvos žmonėmis rašė nacionalinį diktantą.
     Geriausiai pavyko parašyti mokiniams Nedui Kondrackiui, Gabijai Narušytei, Gintarei Miknevičiūtei ir, be abejo, mokytojoms. Sveikiname! 
     Mes mylime savo Lietuvą, didžiuojamės savo gimtąja kalba ir stengiamės taisyklingai kalbėti ir be klaidų rašyti. Tą ir įrodėme.

2018 m. vasaris

     Siekiant paminėti Tarptautinę odontologų dieną vasario mėnesį mūsų progimnazijoje organizuota akcija „Sveiki dantukai“. Pirmokai praktinių užsiėmimų metu mokėsi taisyklingai valytis dantukus, klausėsi pasakos „Dantukų miestas“. Renginį organizavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Janina Onoprijenkienė, o jai padėjo pirmų klasių mokytojai.

2018-02-27

      Vasario 27d. progimnazijoje  įvyko tradicinė integruota fizikos-geografijos viktorina  „Olimpionikas 2018“, kurioje dalyvavo 7 klasių mokiniai. Šis renginys buvo skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-mečiui. Pasibaigus atkaklioms „protų“  varžytuvėms,  paskelbtas progimnazijos Olimpionikas. Juo tapo 7b klasės mokinys Klaidas Kolojanskas. Džiaugiamės visais dalyviais, sveikiname nugalėtoją!

2018-02-22

     Vasario 20 d. progimnazijos mokytojai klausėsi paskaitos „Sveikatos ir lytiškumo ugdymas“ (lektorius Zigmas Nagys, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Švietimo ir komunikacijų skyriaus vedėjas), o vasario 22 dieną dalyvavo seminare „Mokinio pažangos stebėjimo sistema“  (lektorė Natalija Kaunickienė, humanitarinių mokslų ir švietimo lyderystės magistrė, edukologijos doktorantė).

2018-02-15

      Vasario penkioliktosios rytą mūsų progimnazijos bendruomenė pasitiko sveikindama Lietuvą ir iškilmingai giedodama Lietuvos himną.

2018-02-14

     Vasario 14 dieną, pasitikdami Lietuvos atkūrimo šimtmetį, pradinių klasių mokiniai pynė dainų vainiką Lietuvai. Jie atliko pačias gražiausias lietuviškas dainas, deklamavo eiles ir šoko liaudies šokius.

2018-02-14

      2018 m. vasario 13–14 dienomis  progimnazijoje vyko integruotos anglų kalbos ir sveikatos ugdymo pamokos „Žalingi įpročiai“, kuriose mokiniai aptarė rūkymo žalą. Pamokas 6, 7 klasių mokiniams organizavo ir vedė mokytojos Ingrida Neliupšienė, Erika Lavrukėnienė, Vilma Pertkuvienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Janina Onoprijenkienė.

2018-01-12

     Sausio 12 dieną jau vienuoliktą kartą mūsų progimnazijoje vyko pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“.

2017-12-22

     Gruodžio 21-22 dienomis vyko 1-8 klasių edukacinės dienos Sveikos, Kalėdos.

2017-12-21

     Minėdami Tarptautinę antikorupcijos dieną mokiniai kūrė „Skaidrumo vėliavas“. Šios „Skaidrumo vėliavų“ iniciatyvos tikslas – naujais būdais įtraukti mokinius į diskusiją apie vertybes.

2017-12-19

     Tarptautinę neįgaliųjų žmonių dieną paminėjome prisijungdami prie tarptautinio projekto „Laiškas mano svajonei“. Mūsų šalies bei užsienio  priešmokyklinio, bendrojo ugdymo  įstaigų  specialiųjų poreikių mokiniai, pasitelkę pačias įvairiausias piešimo formas,  stengėsi pavaizduoti savo svajones ir gyvenimo tikslus.

 

2017-12-06

     Gruodžio 6 d. pradinių klasių mokytojai dalyvavo praktiniuose mokymuose „Auginame sveiką žmogų“ (KKSD remiamas projektas 2017 m. balandžio 14 d. FS-282,  „Mokykla-sportinių idėjų skleidėja Kėdainiuose“), kurie vyko Lietuvos sporto universitete. Mokymus vedė Asta Igarienė, Kauno Senamiesčio progimnazijos kūno kultūros mokytoja metodininkė.  Jų metu mokytoja Asta dalinosi savo patirtimi, kaip vaikus galima motyvuoti būti fiziškai aktyvius per kūno kultūros pamokas, išmokant juos naujų judriųjų žaidimų bei skatinant jų kognityvinius gebėjimus. Buvo įdomu stebėti, kaip gerai žinomi judrieji žaidimai, juos modifikavus priklausomai nuo vaikų amžiaus ir gebėjimų, kaskart tampa vis kitokie.
     Veiklos buvo labai smagios ir naudingos, tad mokytojos į savo klases parsivežė „šviežių“ įspūdžių, o ir pačios žaisdamos patyrė gerų emocijų. Ačiū mokytojai Astai už profesionaliai perteiktas žinias bei nuoširdų bendravimą.

2017-12-04

     Gruodžio 1-oji – pasaulinė AIDS diena kuri minima nuo 1988 metų. Šios dienos tikslas – propaguoti brandesnį visuomenės požiūrį į ŽIV infekciją, su ja susijusias problemas, išvengti naujų užsikrėtimų ir mirčių nuo AIDS, skatinti toleranciją.
     2017 m. gruodžio 4 d. mūsų progimnazijos bendruomenė prisijungė prie šios dienos paminėjimo. Progimnazijos 7–8 klasių mokiniai, jų klasių vadovai, mokytojai dalyvavo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro parengtame protmūšyje ­ „AIDS: geriau žinoti“. Mokiniai, mokytojai atsakinėjo į ULAC skaidrėse pateiktus klausimus bei susipažino su naudinga mokomąja informacija apie ŽIV ir AIDS.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė
Janina Onoprijenkienė

2017-11-16

     Lapkričio 16 dieną mūsų progimnazijos mokiniai dalyvavo J. Paukštelio progimnazijos organizuotame rajono konkurse „Papuoškim paukštelį mažais piršteliais“, kurio  tikslas - lavinti vaikų kalbinius gebėjimus ir smulkiosios motorikos įgūdžius. Šiuos gebėjimus mokiniai lavino įvairiomis technikomis puošdami paukštelį bei mokydamiesi deklamuoti eilėraštį. Apžiūrėję paukštelius ir išklausę darbų pristatymų nugalėtoją rinko konkurso dalyviai. Suskaičiavus dalyvių balsus nugalėtoju tapo mūsų progimnazijos 1d klasės mokinys Arenas Žukas.

2017-10-30

      Spalio 30 dieną progimnazijos mokytojai dalyvavo seminare „Moksleivių sveikatos stiprinimas: protas, fizinis aktyvumas, mityba“, kuris vyko  Lietuvos sporto universitete.  Prof. habil. dr. A.Skurvydas skaitė paskaitą apie moksleivių protinės sveikatos stiprinimą. Doc. dr. S. Čapkauskienė pristatė vaikų mitybos ypatumus, o dr. K. Visagurskienė supažindino su vaikų ir suaugusiųjų fiziniu parengtumu ir jo gerinimo galimybėmis.

2017-10-27

      2017 metų spalio mėnesį startavo Lietuvos mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“. Konkursą organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras ir savivaldybės. Mūsų progimnazijai 1–4 klasių mokinių amžiaus grupėje atstovavo 4d klasė, o 5–6 klasių - 6b klasė. Sveikiname abi komandas, rajono konkurse laimėjusias trečiąsias vietas!

2017-10-25

     Spalio 25 dieną progimnazijoje vyko tradicinė rudens šventė „Sveikatos aruodai“. Šventės metu mokiniai mokėsi rūpintis savo ir šeimos, draugų sveikata, susipažino su Lietuvos policijos darbu, dalyvavo protų mūšiuose, o kūrybinių dirbtuvių metu gamino sveikatos medžius ir koliažus „Aš galiu rinktis“.

2017-10-24

     Spalio 24 dieną progimnazijoje vyko Kėdainių rajono mokyklų žaidynių kvadrato varžybos. Varžėsi net septynios rajono 3-4 klasių mokinių komandos. Finale dėl I-II vietų rungėsi mūsų, LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijos, ir Josvainių gimnazijos komandos. Džiaugiamės užėmę II vietą. Pasibaigus varžyboms, su Josvainių gimnazijos komanda aušriečiai sužaidė ir draugiškas rungtynes. Juk sportas - tai draugystė, sveikata ir tikslo siekimas.

2017-10-20

     Spalio 20 dieną progimnazijoje vyko respublikinė bendrojo ugdymo mokyklų V-VIII ir I-II gimnazijos klasių mokinių konferencija „Tiesa padarys jus laisvus“, skirta Palaimintojo Teofiliaus Matulionio metams paminėti. Konferencijoje dalyvavo LSU Kėdainių „Aušros“, Jurbarko Naujamiesčio progimnazijų, Labūnavos pagrindinės mokyklos, Jonavos Jeronimo Ralio, Šėtos, Josvainių, Kauno rajono Ugnės Karvelis ir Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijų mokiniai. Konferencijoje pranešimus skaitė Misija Sibiras vadovas ir Labdaros paramos fondo „Jauniems“ direktorius Ignas Rusilas, Kėdainių Dekanas kunigas Norbertas Martinkus, Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Olga Urbonienė, jaunimo reikalų koordinatorė Audronė Stadalnykienė, Kauno arkivyskupijos jaunimo centro vadovė Agnė Grigaitytė. Mokiniai paruošė etiudus Palaimintojo Matulionio puoselėtų dorybių temomis, kūrė koliažus, komiksus, piešė piešinius ir juos pristatė.

2017-10-18

     Spalio 18 dieną mūsų progimnazijoje startavo tęstinis projektas „Sveikatos ir Olimpinio ugdymo programos poveikis mokinių sveikatai ir gyvensenai“, finansuojamas Kėdainių rajono savivaldybės, VP-530. Šiuo metu atliekami 1-4 klasių ir 5-8 klasių moksleivių fizinio pajėgumo testavimai. Jų metu, per kūno kultūros pamokas vaikai atlieka įvairias, su jų fiziniu pajėgumu susijusias užduotis. Mokytojams ir pagalbos mokiniams specialistams talkina LSU studentės. Vėliau bus vykdoma mokinių ir pradinių klasių mokinių tėvų anketinė apklausa, kuri skirta išaiškinti mokinių ir tėvų nuostatas į fizinį aktyvumą, bus vertinami  sveikatą lemiantys socialiniai-kognityviniai veiksniai. Mes tikimės, kad tyrimo rezultatai padės įvertinti mokinių sveikatos rodiklius, sveikos gyvensenos, fizinio pajėgumo, žinių apie sveikatą pokyčius bei įvertinti Olimpinio ugdymo programos efektyvumą. Projekto pabaiga gruodžio 20 d.

2017-10-18

     Spalio 18 d. 11 val. 52 min. vyko Perspėjimo sistemos patikrinimas. Šalies gyventojai girdėjo sirenų gausmą, buvo jungiamos centralizuoto valdymo sirenos garsiniu signalu „Dėmesio visiems“. Pasinaudoję situacija, progimnazijoje pravedėme evakuacijos pratybas. Tikime, kad kilus grėsmei visi saugiai sugebėtume palikti mokyklos pastatą.

2017-10-7-22

     Spalio 7-22 dienomis vyksta tarptautinės programavimo savaitės renginiai. Ta proga mus aplankė „Atžalyno“ gimnazistai, kurie parengė pranešimą apie programavimo sritį. Jie pasidalino savo patirtimi, kaip pradėti domėtis programavimu, kaip ieškoti informacijos, kokius būrelius lankyti, aptarė kokie etapai buvo sudėtingiausi ir kas paskatino toliau tobulėti. Gimnazistai papasakojo apie savo kuriamus žaidimus, džiaugėsi, kad jų kuriamais žaidimais domisi didelis vartotojų ratas. Atžalyniečiai kvietė visus dalyvavusius 7-8 klasių mokinius kuo anksčiau pradėti domėtis programavimu.

      Dėkojame „Atžalyno“ gimnazijos informacinių technologijų mokytojams už šią gražią iniciatyvą.

 

2017-10-05

     Šiais metais Mokytojų diena prasidėjo neįprastai ir labai maloniai. Visų mokytojų prieš pamokas laukė staigmena mokytojų kambaryje. Tėvų klubas ir mokinių taryba pačius gražiausius žodžius skyrė mokytojams. Vyresnių klasių mokiniai mielai sutiko pavaduoti mokytojus. Jie pamokoms ruošėsi kaip tikri mokytojai, įdomiai vedė užsiėmimus jaunesnių klasių draugams. Po pamokų visi mokytojai rinkosi aktų salėje. Dar kartą įsitikinome, kokie mūsų mokytojai kūrybiški! Jie kūrė mini spektaklius, reklamas, dainavo ir ... sportavo.
     Labai džiaugiamės, kad mūsų progimnazijos mokytoja Danguolė Tumėnienė buvo nominuota į Metų mokytojos titulą. Sveikiname ją!

2017-10-03

     Minėdami 25-ąsias Lietuvos Respublikos Konstitucijos metines, progimnazijoje 7a, 7c, 8b, 8c klasių mokiniams  organizavome Konstitucijos egzaminą. Ruošdamiesi jam mokiniai domėjosi savo šalimi ir jos valstybingumu, susipažino su valstybės simboliais, valstybės organų kompetencijomis. Skatindami mokinius dalyvauti tokiuose renginiuose ugdome jų pilietinį supratimą ir pilietiškumą.

2017-10-02

      Solidarumo bėgimas 2017 – tai jau tradicine tapusi organizacijos „Gelbėkit vaikus“ iniciatyva, Lietuvoje rengiama 4-ąjį kartą. Solidarumo bėgimo starto švilpukas kasmet aidi šimtuose Lietuvos ugdymo įstaigų, o solidarumo kilometrus bėga dešimtys tūkstančių vaikų. Bėgimu siekiama skatinti solidarumą tarp skirtingų kultūrų, socialinės aplinkos ir įvairaus amžiaus moksleivių. Solidarumo bėgimą globoja LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė bei palaiko LR švietimo ir mokslo ministerija. Solidarumo bėgimo tikslai - ugdyti vaikų socialinę atsakomybę, sąmoningumą bei solidarumą; padėti Lietuvos ir Zambijos vaikams.
Solidarumo bėgimo starto švilpukas šiandien nuskambėjo ir mūsų progimnazijoje.
       Bėgdami vaikai Zambijos vaikams linkėjo „būti sveikiems“, „...kad visad turėtų užtektinai vandens“, „patekti į mokyklą“, „turėti gerus namus“, „nepasiduoti“, o Lietuvos vaikams - „Būti laimingiems“, „daugiau juoktis“, „saugoti vienas kitą“.

2017-09-18 - 30

     Rugsėjo 18 - 30 dienomis Kėdainių „Aušros“ progimnazijos pradinių bei vyresnių klasių mokiniai, jų mokytojai prisijungė prie Lietuvoje organizuojamos fizinio aktyvumo akcijos „Apibėk mokyklą“.
     Akcijos tikslas – nepriklausomai nuo  asmeninių fizinių galimybių paskatinti visus vaikus daugiau judėti, siekiant formuoti jų fizinę ir psichinę sveikatą. Akcija patraukli tuo, kad ši labai lengvai įgyvendinama priemonė nieko nekainuoja, vaikai pabūna lauke, gerai jaučiasi, grįžta į klases žvalesni, linksmesni, darbingesni, atidesni.
     Akcijos dalyviai dalinosi įspūdžiais: „Man labai patiko vaikščioti, galėčiau vaikščioti ir vaikščioti aplink mokyklą“. „Tokiu būdu lengva pabusti“, „Gerina savijautą – patiko“, „Buvo labai linksma ir galėjai kalbėtis su draugais. Manau, kad galėjo ilgiau vykti“, „Visai gerai pabūti gryname ore. Aš manau, kad reikėjo šitos akcijos“, „Patiko, grįžau į klasę su gera nuotaika“, „Man atrodo, kad aš energingesnis, geriau jaučiuos, o kai prasidėjo galvojau, kad tai nesąmonė, bet dabar man net gaila, kad taip greitai baigėsi“, „Buvo gera pasivaikščioti, labai patiko, galėtų taip  būti visada, surenkite akciją vėl“.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Janina Onoprijenkienė

 2017-09-29

      Rugsėjo 23-30 d. Lietuvoje vyko #BEACTIVE Europos sporto savaitė 2017. Mūsų progimnazija taip pat aktyviai prisijungė prie organizuojamų renginių. #BEACTIVE Europos sporto savaitė – tai Europos Komisijos iniciatyva, propaguojanti sportą ir fizinį aktyvumą visoje Europoje. Visą savaitę per kūno kultūros pamokas mokiniai žaidė kvadratą.

 2017-09-27

     Progimnazijos mokiniai prisidėjo prie didžiausio Europos masinio šokio renginio „FlashMove“, kurį organizavo Lietuvos sporto universitetas. Universiteto tradiciniame  renginyje mūsų progimnazijos mokiniai dalyvavo kartu su kitais 745 studentais, moksleiviais, darželinukais ir įvairių mokymosi įstaigų darbuotojais. Dalyviams netrūko geros nuotaikos! Pasibaigus renginiui mokiniai lankėsi LSU, S.Dariaus ir S. Girėno stadione ir Ąžuolyno parke.

2017-09-26

      Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazija, siekdama ugdyti mokinių pažintines kompetencijas, pilietinį įsitraukimą, kūrybines galimybes gilinti žinias, jas taikyti praktiškai organizuoja veiklas, patyriminį mokymąsi ne tik mokykloje, bet ir kitose aplinkose. 
      2017 m. rugsėjo dvidešimt šeštoji buvo skirta Europos kalbų dienai paminėti  ir 5-8 klasių mokinių ugdymas organizuotas  ne tik progimnazijos aplinkose, bet ir Kėdainių miesto lankytinose vietose — Arnetų namuose, Kalbų mokykloje, J. Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje, Rotušės kiemelyje. 8 klasių mokiniams buvo skaitomos paskaitos „Švedų istorijos pėdsakai Kėdainiuose“, „Geografinis kalbų pasiskirstymas Europoje“, „Vokiški pėdsakai Kėdainiuose“, septintokams vyko ispanų, vokiečių, prancūzų, rusų, lietuvių kalbos pamokėlės „Kalbų mozaika“, aštuntų klasių mokiniai matematikos ir informacinių technologijų integruotose pamokose „Kaimyninių šalių žmonių gyvenamoji aplinka ir kalba“ ieškojo duomenų  virtualioje aplinkoje ir juos vaizdavo diagramose, stebėjo mokomuosius filmukus. Penktų klasių auklėtiniai  rinko medžiagą apie šalis ir kalbas, gamino praktiškai susipažino su tradiciniais lietuvių amatais: mokėsi pinti juostas, vyteles austi, lipdyti keramikinius indus. Mokiniai progimnazijoje surengtose kūrybinėse dirbtuvėlėse rinko gražiausią lietuvišką žodį ir jį apipavidalino, gamino abėcėlės raideles ir jas dovanojo pirmokėliams.
       Mes nuoširdžiai dėkojame Kalbų mokyklos, Arnetų namų, J. Monkutės-Marks galerijos darbuotojams už prasmingą bendradarbiavimą.
      „Aušros“ mokytojai supranta, kad ugdymo procesas patrauklus ir įdomus tampa  tada, kai atveriame langus į mus supančią aplinką, kai skatiname mokinius ieškoti, tyrinėti ir veikti. Tokiu būdu mes ugdome mąstantį, aktyvų, kūrybingą ir socialiai brandų pilietį.

Rita Naruševičienė, LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja

2017-09-25

      Progimnazijoje veikia paroda, skirta prisiminti rekordo „Masiškiausias plaukimo rekordas“ siekimo akimirkas. Parodos atidaryme dalyvavo nuotraukų autorius - fotografas Vaidas Juška. Kviečiame visus apžiūrėti parodą.

2017-09-22

     Artėjant rugsėjo 23-iajai, Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienai, mūsų progimnazijos mokiniai kartu su pavaduotoja ir istorijos mokytoja Rita Lukoševičiene ir dailės mokytoja Marija Burneikiene dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“. Mokiniai parinko lauko akmenėlių. Ant jų užrašė gyvenusių ir nužudytų žydų vardus. Šiuos akmenis, kaip atminties simbolius, jie padėjo masinėje žydų žūties vietoje.

2017-09-21

     Šiandien progimnazijoje vyko sporto šventė „Rudenėlio išdaigos“, kurioje dalyvavo mūsų pirmų klasių mokiniai ir mažieji svečiai iš lopšelio-darželio „Žilvitis“ „Saulėgrąžų“ ir „Ramunėlių“ grupių. Rungtys buvo įdomios, o svarbiausia, kad laimėjo draugystė. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir progimnazijos apyrankėmis. Džiaugiamės, kad mažiesiems draugams varžybose padėjo 4d klasės mokiniai-savanoriai.

2017-09-20

     Rugsėjo 20 dieną progimnazijoje šurmuliavo neįprasta mugė „Aš jau išsirinkau!“ Jos metu mokiniai galėjo susipažinti su mokykloje veikiančiais būreliais ir pasirinkti kokį lankyti. Mokykla mokiniams pateikia gausų paketą sporto būrelių: „Judrieji žaidimai“, „Šaškių būrelis“, „Sportiniai žaidimai“, „Komandiniai žaidimai“, „Plaukimo būrelis“, „Krepšinio būrelis“, „Pirmokų futbolas“, „Futbolo būrelis“, „Tinklinio būrelis“, „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“, „Kvadratas“, „Šiuolaikiniai šokiai“, „Lengvoji atletika“, „Mokausi plaukti“. Meno mylėtojai ir puoselėtojai gali pasirinkti vieną iš šių būrelių: „Jaunučių šokių kolektyvas „Dagilis“, „Dainavimo grupė“, „Jaunių šokių kolektyvas „Dagilis“, „Merginų šokių kolektyvas“, „Ritminiai šokiai“, „Jaunučių choras“, „Dainuokim“, „Žaidžiame teatrą“, „Pagranduko teatras“. Mokiniai, kurie nori pagilinti žinias praktinėmis veiklomis laukiami būreliuose „Anglų kalba linksmai“, „Informacinių technologijų mokyklėlė“, „Informacijos pasaulyje“, „Eksperimentinė fizika“, „Pasitelkime logiką“, „Kino medijos“, „Kino klubas“, „Robotika“, „Matematikos labirintai“, „Mažoji laboratorija“, „Pirmieji žingsniai į pasirinkimų šalį“, „Mokyklos radijas“, „Mano miestas“, „Diskusijų klubas ,,Pozicija“, „M. Daukšos Ateitininkų kuopa“.

2017-09-09

     Rugsėjo 9 dieną mūsų mokyklos mokiniai pristatė meninę instaliaciją laiko tema Jaunimo kūrybinės laisvės parke. Dėkojame dailės mokytojai Marijai už pagalbą ją kuriant.

2017-09-07

     Rugsėjo 7 diena mokykloje buvo edukacinių veiklų diena. Mokiniai lankėsi įvairiose Kėdainių istorinėse vietose, atliko įvairias užduotis. 6a klasė lankėsi Kėdainių miesto savivaldybėje, kur apžiūrėjo mero kabinetą, o posėdžių salėje vyko 6a klasės tarybos posėdis, kurio metu buvo svarstyti du klausimai: 1. Jaunimo ir paauglių užimtumas mūsų mikrorajone. 2. Mero rinkimai. Kitom klasėm pažintines ekskursijas po Kėdainius vedė Edita, Regina ir Neringa iš turizmo ir informacijos centro bei Kėdainių krašto muziejaus. 1-4 klasių mokiniai pasipuošė pačių darytais gražiausiais Kėdainių namais ir lydimi mokytojų ir tėvelių jie nukeliavo į „Atgimimo ąžuolyną“, kur pasodino 4 ąžuoliukus ir paleido balionus su pačiais gražiausiais palinkėjimais gimtajam miestui. Buvo įdomi ir naudinga diena, puikus pasiruošimas Kėdainių miesto gimtadienio šventei.

2017-09-01

    Vėl rugsėjis pabeldė į progimnazijos duris. Džiugu, kad šiais mokslo metais mūsų būrys dar daugiau išaugo. Visi grįžome puikios nuotaikos, pilni energijos ir pasiruošę priimti naujus iššūkius.

 

 

Sutikti su slapukų ir privatumo politika? Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius.Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk