2017-2018 mokslo metai

2017-2018

      Progimnazijos bendruomenė aktyviai dalyvavo eTwinning projekte „Mes tikrai mylim Lietuvą, ar mylit ją jūs?“. Veiklos projekte  atitiko Valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programos tris pagrindines kryptis:
Kurk – veiklos, įtraukiančios aktyviai dalyvauti dabarties ir ateities kūrime. Svarbiausias Šimtmečio herojus – kiekvienas kuriantis Lietuvą žmogus.
Švęsk – veiklos, vienijančios visuomenę švęsti Vasario 16-ąją ir suvokti jos prasmę.
Pažink – veiklos, kviečiančios pažinti šalies istoriją, kultūrą, pasiekimus ir herojus.
Plačiau apie projekto veiklas rasite čia

2017-2018

      Siekiant mokinius sudominti pamokose ir  sudaryti sąlygas praktiškai pritaikyti klasėje įgytus įgūdžius, eTwinning projektinė veikla tampa ugdymo proceso dalimi. Mokiniams patinka pamokos kitaip. Tokiose pamokose kiekvieną dieną vyksta daugiau mokinio pastangų reikalaujanti, bet ne mažiau džiaugsmo teikianti veikla. Mokiniai išmoksta dirbti organizuotai, pasitikėti ir padėti vieni kitiems. Pasidalinant veiklomis, bendromis idėjomis ir tikslais,  3b klasėje pamokų metu buvo vykdomi su pamokų turiniu susiję eTwinning projektai. Literatūriniame-kalbiniame projekte „Keliauju po Lietuvą“ buvo siekiama plėsti mokinių akiratį. Susipažįstant su lietuvių kultūros paveldu įvairių veiklų metu buvo sudarytos  sąlygos vaikams patirti kuo daugiau įvairesnių emocijų, gebėjimų suprasti kūrinius, siūlomą veiklą ir siekti kuo daugiau sužinoti, patirti, pamatyti. Dalyvaudami projekto veiklose mokiniai sukūrė įvairių kūrybinių darbų.  Tarptautinis projektas „Math Games“ ir nacionalinis projektas „Matematika aplink mus – 2“ tarsi apsigyveno matematikos pamokose. Siekiant, kad matematikos mokymasis taptų gyvenimo palydovu, įdomiu, kūrybišku ir naudingu, reikia su matematika susidraugauti“. Mokiniai atliko įvairias užduotis, mokėsi statistikos „gyvai“, kūrė užduotis ir projekte dalyvaujantiems kitų mokyklų mokiniams. Projekto „Wonders in the country of science“ pagalba pasaulio pažinimo pamokos tapo  gyvesnės“ ir patrauklesnės. Skirtingų šalių mokyklų,  pradinukai atliko įvairius bandymus, stebėjimus, eksperimentus, lavino savo kritinį mąstymą, ugdėsi IKT panaudojimą ne žaidimams, o mokymuisi. Mokiniai mokėsi kelti probleminius klausimus, keitėsi idėjomis, darė išvadas. Projektas  „Wonders in the country of science“  tai teorijos ir praktikos sintezė. Projektas „My Favourite Web 2.0“ tapo tarsi internetiniu įrankių rinkiniu. Mokiniai kartu su  mokytojais išbandė ir mokėsi naudotis įvairiomis mokomosiomis programomis, kūrė filmukus, pristatymus, komiksus bei interaktyvias užduotis.

2018-05-23

     Gegužės 23 d. patyrėme įdomų nuotykį dalyvaudami tarptautiniame eTwinning projekte Castles in our countries. Naudodamiesi Skype programa susipažinome su Zespół Szkół nr 4 im. I. J. Paderewskiego (Gdansko, Lenkijos) mokiniais. Projekto dalyviai, kiekvienos valstybės atstovai, pristatė savo šalies žymiausias pilis, diskutavo apie tai, kodėl vis dar lankomasi pilyse, kokios gražiausios ir t.t. Mūsų progimnazijos 5c klasės mokiniai pagamino nuostabų pilių žemėlapį, kurį pristatė naujiesiems draugams. Projektą vykdė Lenkijos, Turkijos, Prancūzijos, Rumunijos, Italijos bei Lietuvos mokyklos.

2018 gegužė

     5c klasės mokiniai tęsia pažintį su  Ispanijos (Castelldefels, Barselonos) mokiniais dalyvaudami antrame tarptautiniame eTwinning projekte „The Animal Kingdom“. Šio projekto metu mokiniai turėjo galimybę pagilinti savo žinias apie gyvūnijos pasaulį, patobulinti savo anglų kalbos žodyną, IKT įgūdžius. Padedami mokytojų Erikos Lavrukėnienės bei Rūtos Pečiulienės 5c ir 5d klasės mokiniai turėjo integruotą anglų kalbos ir informacinių technologijų pamoką, jie stebėjo filmuką apie gyvūnų rūšis, kūrė pateiktis ir kt. Šis projektas dar įdomus tuo, kad komandos vieni kitiems kuria filmukus su klausimais apie gyvūnų savybes.  Jie gali ne tik stebėti vieni kitų veiklas, bet ir išgirsti vienas kito akcentus, tobulinti klausymą. Be šių veiklų mes džiaugiamės galimybe išvykti į Vilniaus universiteto zoologijos muziejų, kuriame mokiniai ne tik pamatė gyvūnų iškamšas, bet taip pat sužinojo daugiau apie bestuburius ir stuburinius gyvūnus, universiteto laboratorijoje turėjo galimybę juos tyrinėti. Ispanijos grupė lankėsi „CRAM“ jūrų muziejaus reabilitaciniame centre, kuriame sužinojo apie vėžlius, bei kaip padėti į jūrą negalintiems sugrįžti delfinams.

Vasaris-gegužė

       Pavasaris yra nuostabus metų laikas. Tarptautiniame etwinning projekte „Spring gallery photo“ dalyvaujančios šalys (Turkija, Albanija, Lenkija, Čekija, Italija, Romunija, Lietuva) pristato savo gražiausias vietas bei bundančios gamtos ženklus. Pagrindinis šio projekto tikslas yra ieškoti bundančios gamtos ženklų, juos fotografuoti ir dalintis nuostabiomis nuotraukomis iš įvairių šalių ir miestų. Tokiu būdu mes visi galime stebėti kokiu metu bei kokiais gamtos ženklais pavasaris aplanko kiekvieną šalį. Šio projekto metu 5c klasės mokiniai pasipuošė savo klasę pavasariniais žiedais, kūrė logotipus, fotografijų albumus bei džiaugėsi kitų šalių nuotraukomis.

       Martos Aleknavičiūtės ir Eglės Karulaitytės kurtas nuotraukų albumas.

2017 rugsėjis - 2018 kovas

      Dalyvaudami e Twinning projekte „Working Out and Growing Up with Traditional Sports“ aktyviai fizinio aktyvumo ir sporto įvairovės veiklas pristatė jaunieji progimnazijos ambasadoriai 3b klasės mokiniai ir jų mokytoja Danguolė Tumėnienė. Tai ilgalaikis projektas, kurio tikslas buvo parodyti, kad kūno kultūros, fizinio aktyvumo ir sporto įvairovė yra svarbi žmogaus vertybė, jo kultūros dalis. Projektas startavo 2017 metų rugsėjį ir tęsėsi iki 2018 metų kovo mėnesio.  Iš pradžių veiklos buvo paprastesnės, vėliau mokiniai atliko  sudėtingesnes užduotis. Kiekvieną mėnesį projekto komandos sutelkdavo dėmesį į konkrečią užduotį, kurią įtraukdavo į savo kasdienę veiklą, įvertindavo rezultatus, dalindavosi jais su projekto draugais ir kartu palygindavo. Tokios veiklos stiprina tarpkultūrinį bendradarbiavimą, draugystę.

https://www.youtube.com/watch?v=5jAXrh13WdM

2018 sausis-vasaris

      Mūsų progimnazijos 3b klasės mokiniai mokėsi saugaus interneto dalyvaudami  tarptautiniame eTwinning projekte „Internetas – prakeiksmas ar palaima? Internet – curse or blessing?“. Šis projektas skirtas paminėti Saugaus interneto dieną. Dalyvaudami projekto veiklose  mokiniai turi galimybę bendrauti ir bendradarbiauti su kitų mokyklų vaikais, palyginti pasiektus rezultatus. Bendradarbiaudami mokiniai mokėsi argumentuotai išsakyti nuomonę, kūrybingai atskleisti jausmus,taip pat  naudotis įvairiomis IT priemonėmis pristatymams, filmukams ir plakatams kurti. Projekto dalyviai skaitė ir kritiškai mąstė apie interneto privalumus ir trūkumus, kūrė laiškus-patarimus draugams, diskutavo, dalinosi patirtimi. Projektas įvertintas kokybės ženkleliu.

https://www.youtube.com/watch?v=BT0xzi-sVXU

2018-02-27

      Vasario 27 dieną vyko  antroji eTwinning projekto „Winter Wonderland “ video konferencija. Tai buvo  Saugaus interneto savaitės renginys. Konferencijoje dalyvavo  6 projekto partneriai:  šaunūs trečiokai iš Kroatijos, Zagrebo miesto,  su mokytoja Petra Večerić , mokytoja Katarzyna Zajączkowska iš Lenkijos, Bialystoko miesto, mokytoja Larisa Baronienė iš Kauno Jono Pauliaus II gimnazijos, auklėtoja Rasa Simonavičienė iš Kėdainių lopšelio- darželio „Pasaka“ ir mūsų, Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“progimnazijos, 1 e ir 3 b klasių mokiniai  su mokytojomis Gabriele Misevičiene ir Danguole Tumėniene. Projekto partneriai vieni kitiems dainavo dainą   saugaus interneto tema, pristatė  išdailintus įvairiais interneto logotipais saugius namelius ir aptarė saugaus interneto namuose taisykles. Projekto partneriai vienu metu žiūrėjo filmukus apie saugų internetą ir išrinko patį informatyviausią, labiausiai pati filmuką. Konferencijos pabaigoje mokytojos, naudodamos internetinį įrankį Kahoot, dalyvavo viktorinoje.  Video konferencijos metu buvo ne tik linksma, bet  ir naudinga. Vaikai daug ko sužinojo ir pasimokė iš draugų, patobulino anglų kalbos žinias.

2018-02-22

     eTwinning projektu „Lietuvos Šimtmečio viktorina“ buvo siekiama paskatinti sudalyvauti kuo daugiau Lietuvos mokyklų. Mokinių ir mokytojų komandos pasiskirstė po visą Lietuvą. Mokinius atstovavo progimnazijos mokinių taryba. Prie mokinių prisijungė progimnazijos direktorė Neringa Vaicekauskienė, istorijos mokytoja Ledina Marozienė, anglų kalbos mokytoja Ingrida Neliupšienė, socialinė pedagogė Jurgita Sinickienė ir pradinių klasių mokytoja Danguolė Tumėnienė. Smagu ir gera buvo diskutuoti kartu ir priimti visiems bendrą sprendimą. Dar kartą visi patyrėme, kad veikla e Twinning projektuose - tai mokymasis visiems, tai mokymasis kitaip.

2018-02-06

      Vasario 6 dieną visoje Lietuvoje buvo minima Tarptautinė saugesnio interneto diena. Šiemet šios dienos šūkis – „Junkis, kurk ir dalinkis pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs!“, kuris kviečia interneto vartotojus, ypač vaikus, atkreipti dėmesį į interneto turinį ir prisidėti prie saugesnio interneto kūrimo. Minėdami šią dieną taip pat prisijungėme prie tarptautinių eTwinning projektų „Internetas – prakeiksmas ar palaima?“ bei „Junkis, kurk ir dalinkis“. Kartu su kitomis mokyklomis dalinomės idėjomis, organizavome mokiniams įvairias veiklas. 5 klasių mokiniai, naudodamiesi linksmu kahoot.it įrankiu, „minčių lietumi“, pasitikrino žinias, piešė „Saugesnio interneto“ simbolį  meškiuką – mylimą ir patikimą laimingos vaikystės draugą. Saugaus interneto plačias galimybes simbolizuoja ranka, kuria galima vartyti interneto puslapį. 6 klasių mokiniai dalyvavo protmūšyje „Saugus internetas“. Daugiau informacijos apie visas veiklas rasite mūsų  sukurtoje virtualioje knygoje.

2018-01-30

      Sausio 30 dieną progimnazijos 3b klasės komanda ir mokytoja Danguolė Tumėnienė svečiavosi Kauno Jono Pauliaus II progimnazijoje, kurioje vyko tarptautinio eTwinning projekto „Winter Wonderland“ („Stebuklingoji žiemos šalis“) partnerių susitikimas. Plačiau...

2018 sausis

    Tarptautiniame eTwinning projekte „Science Health Project“ kartu su mokiniais iš Castelldefels, Barselonos Ispanijoje dalyvavo ir mūsų mokyklos 5c klasės mokiniai. Projekto metu pasidalinome savo rytine manšta, kurią mūsų draugai pasistengė pakartoti savo pamokose. Kūrėme vieni kitiems laiškus, dalinomės patirtimi apie sportines veiklas savo mokykloje. Projekto pabaigoje kūrėme filmuką apie savo šalies tradicinius bei mėgstamus pusryčius. Labai norime padėkoti anglų kalbos mokytojai Vilmai Petkuvienei už pagalbą kuriant laiškus, bei technologijų mokytojai Rasai Rojienei už galimybę pasigaminti blynus.

2017 žiema

     eTwinning projektai suteikia mokytojui galimybę ugdymą padaryti įdomesnį, patrauklesnį mokiniams. Tarptautinių projektų metu mokiniai susipažįsta su kitų šalių kultūromis, tradicijomis. Džiugu, kad   tarptautinis projektas  „Happy Winter“  į  veiklas suvienijo  net tris progimnazijos pradinių klasių komandas – 1c klasė ir mokytoja Rita Kerzienė, 1e klasė ir mokytoja Gabrielė Misevičienė, 3b klasė ir mokytoja Danguolė Tumėnienė. Pagrindinės šio projekto idėjos  buvo plėtoti mokinių bendravimo užsienio kalba gebėjimus, kurti, siųsti ir gauti laiškus projekto draugams, susipažinti su naujais draugais ir mokytis naudotis IKT priemonėmis. Plačiau...

2017 lapkritis-gruodis

      Tarptautiniame eTwinning projekte-konkurse „The most beautiful Christmas picture with short English wishes - International Art Contest 2017“ dalyvavome kartu su 58 projekto partneriais iš Italijos, Rumunijos, Graikijos, Lenkijos, Prancūzijos, Slovakijos, Turkijos, Ispanijos, Anglijos, Kroatijos, Čekijos, Slovėnijos ir Bulgarijos. Džiaugiamės, kad nugalėtojų diplomus puošia ir mūsų mokyklos, kaip vienos iš projekto kūrėjų, Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos/Lithuanian Sports University Kedainiai Ausra Progymnasium vardas. Pasisekė ir visiems keturiems konkurse dalyvavusiems 3b klasės mokiniams. Laikantis konkurso nuostatų, balsuoti už pateiktus piešinius  gali tik kitų šalių projekto partneriai. Ir štai kokie puikūs rezultatai: Danielė Lavrukėnaitė - 2 vieta, o Ema Rimkevičiūtė, Ausma Rindokaitė ir Dominykas Zvėgas - 3 vieta.
       Apdovanojimas už gerą darbą – pats jo atlikimas (R. V. Emersonas)

2016-2017 mokslo metai

      Džiugu prisiminti ir su visais pasidalinti eTwinning projekto „AUTUMN TREES“ veiklomis. Šauniai padirbėjo Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos 2 b klasės mokiniai. Plačiau...

2017 pavasaris

     eTwinning  projekte „Letters around us“ dalyvavo ir Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos 2b klasės bendruomenė. Projekto tikslas - ugdyti pažintinius ir kūrybinius įgūdžius, ieškant ir užfiksuojant raides aplinkoje, o veiklos buvo atsakingai įtrauktos į ugdymos(si) procesą – pamoką. Dailės ir technologijų pamokose mokiniai iliustravo savo vardo pirmąją raidę, kūrė ir pasakojo savo vardo pirmosios raidelės atsiradimo istoriją.   Darbeliai papuošė klasės galeriją. Kadangi projektinę veiklą vykdė antrokai, projekte numatytos veiklos buvo pritaikytos pagal mokinių gebėjimus. Siekta, kad veiklos skatintų ir motyvuotų norą skaityti. Todėl šiame projekte gimė idėja vykdyti veiklą „Projektas projekte“. Visą  mėnesį buvo vykdomas skaitymo įgūdžių gerinimo projektas „Skaitau 10 min“.  Antrokai skaitė kiekvieną dieną po 10 min, per pertrauką po 3 pamokų. Vaikams patiko ir skaitymo procesas, nes skaitymo vietą klasėje galėjo pasirinkti patys, ir knygos, kurias bibliotekoje mokiniams parinko jų mokytoja. Knygelės buvo parinktos pagal mokinių skaitymo gebėjimus. Po 10 minučių, skaitymo lapuose mokiniai rašė 1-3 sakinius apie tai, ką  perskaitė. Mokiniai  draugavo su raidėmis: jas skaitė  ir rašė. Dar viena veikla - ieškoti raidžių aplinkoje ir fiksuoti fotografuojant. Progimnazijoje vyko Gintarų diena – lietuvių kalbos pamokoje mokiniai skaitė tekstą apie gintarą ir iš gintarinių papuošalų kūrė raides. Sausio 13-ai, Laisvės gynėjų dienai  atminti, iš popierinių neužmirštuolių buvo sukurtas  žodis LAISVĖ. Kūno kultūros pamokose, moksleiviai bandė kurti „gyvąsias raidžių skulptūras“. Matematikos pamokose pasitelkę statistiką, kūrė diagramas - pagal raidžių skaičių varduose, iš kokios raidės vardai populiariausi. Muzikos pamokose, naudodamiesi „Pupos“ vadovėlio įrašais, išmoko dainuoti dainelę „Abėcėlė“. Didžiausia projekto sėkmė, kad mokiniai pagerino  skaitymo gebėjimus ir užsidegė noru skaityti.

2017 balandis

      Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos 2 b klasės mokiniai dalyvavo eTwinning projekto  „The most beautiful Easter Picture 2017“ tarptautiniame pradinių klasių mokinių piešinių konkurse. Jame dalyvavo 36 mokyklos iš įvairių šalių: Rumunijos, Lenkijos, Italijos, Ispanijos, Graikijos, Ukrainos, Airijos, Serbijos, Slovakijos, Čekijos ir Lietuvos. Konkurse galėjo dalyvauti tik keturi mokinių darbai.  2b klasę atstovavo Danielės Lavrukėnaitės, Viktorijos Juškaitės, Dominyko Zvėgos ir Mato Eremičiaus darbai. Pasitelkę įvairias dailės technologijų technikas, mokiniai  sukūrė spalvingus, išskirtinius velykinius piešinius-darbelius. Nuoširdus ir atsakingas darbas pranoko mūsų visų lūkesčius. Visi keturi konkurse dalyvavę 2b klasės mokinių piešiniai gavo aukštus įvertinimus. Danielė Lavrukėnaitė - Grad Prix, Viktorija Juškaitė ir Dominykas Zvėgas - 1 vieta, Matas Eremičius – 2 vieta.  Mokiniai buvo apdovanoti diplomais. Diplomai papuošti mokinių, kurie pasiekė aukščiausią įvertinimą piešiniais. Džiugu, kad diplomus puošia ir Danielės piešinio nuotrauka.

2017 pavasaris

     Projektas „#eTwPavasaris. Sutik pavasarį linksmai, išradingai, prasmingai“ startavo  kartu su prasidedančiu pavasariu. Projekto dalyviai mokėsi  linksmai ir išradingai pasitikti pavasarį, bei švęsti gimtadienius. Veiklą projekte  2b  klasės mokiniai  pradėjo nuo pasisveikinimo ir susipažinimo.  Žaidė žaidimą „Pavasario sekliai“. Žaisdami kartu ir mokėsi - stebėjo gamtą,  ieškojo ir fotografavo pirmuosius pavasario požymius. Vaikams padėjo ir jų tėveliai. Kartu fotografavo, kėlė nuotraukas ir net kūrė foto koliažus.  Atlikti ir kūrybiniai darbai. Piešiniai-laiškai „Pavasaris už mano lango“ aplankė  daugumą projekto draugų. Mokiniai  bendradarbiavo rašydami vieni kitiems laiškus, vyko nuotraukų bei sukurtų filmukų peržiūros ir aptarimai. Antrokai išmoko parašyti laišką. Projekto metu atšvęsti net du gimtadieniai - Žemės dienos ir  eTwinning. Gegužės mėnesį vaikai sveikino savo brangiausias mamas, dovanodami savo sukurtus darbelius ir dainuodami daineles.  Su projekto draugais iš Šiaulių Juventos progimnazijos skype konferencijoje dainavo vieni kitiems dainas, bendravo, išsiaiškino kaip gaminti saliutus ir sutarė susitikti rudenį.
     Socialiniame tinkle eTwinning Lietuva paskelbtame  konkurse nugalėjo  projektas „#eTwPavasaris. Sutik pavasarį linksmai, išradingai, prasmingai“. Džiugu. Projektas baigėsi! Tegyvuoja projektas! Praturtėjome visi - ir maži, ir dideli.

2016 Kalėdos

     2b klasės mokiniai ir mokytoja Danguolė Tumėnienė dalyvavo eTwinning projekte „Selfink“ - eTwKalėdos16. Tai yra trumpalaikis projektas apie Kalėdas skirtingose Lietuvos ugdymo įstaigose. Vaikai svajodami apie Kalėdų senelio dovanas  „rašė“ jam laiškus deklamuodami kiekvieną rytą po eilėraštį, kūrė atvirukus, puošė eglutę, dovanojo savo sukurtus  žaisliukais ir... „selfinosi“.  Gražus bendro darbo vaisius - Saldi Kalėdų eglutė. Ją  progimnazijos 2b klasės mokiniai ir jų tėveliai, vaikų dienos centro „Laiptai į viltį“ lankytojai bei Moterų krizių centro savanorės „nulipdė“ vienos iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamo projekto „Stiprinkim šeimą - kurkim laimingą mūsų vaikų ateitį“ veiklos metu. Eglutę padovanojome sutrikusio intelekto centro vaikams. Visais darbais, džiaugsmais ir idėjomis  dalinomės Twinspace erdvėje su projekto draugais. Projekto metu  buvo lavinamos bendrosios, socialinės ir IKT kompetencijos.

2016-2017

     2016-2017 m.m. progimnazijoje buvo vykdomas eTwinning projektas „INTRODUCE MY COUNTRY WITH PICTURES“ . Jame aktyviai dalyvavo 2 b klasės mokiniai. Projekto draugams iš Graikijos, Rumunijos ir Turkijos moksleiviai pristatė savo miestą ir šalį.

https://www.youtube.com/watch?v=z0lwU6IJ4p4&t=3s

 2016-2017

      2016-2017 mokslo metais mokytoja Danguolė Tumėnienė vykdė  eTwinning projektą „Health + Sport = Happy life“. Projekto veiklos buvo skirtos teigiamam mokinių sveikatos ir fizinio aktyvumo poveikiui.  Projekto Twinspace erdvės puslapiuose išsamiai pristatyti progimnazijoje vykdomi sporto fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos renginiai.  Džiugu, kad projekte dalyvavę mokiniai pagilino anglų kalbos ir IKT įgūdžius. Projekto partneriai dalijosi patirtimi apie veiksmingas fizinio aktyvumo pamokas. Tai praturtino ir paįvairino ugdymo(si) veiklas.

Sutikti su slapukų ir privatumo politika? Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius.Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk