logotipas
Sėkmė neieško tavęs.
Tu pats turi jos ieškoti.
Likimas – tai ne atsitiktinių aplinkybių, o pasirinkimo rezultatas.
Sėkmės reikia ne laukti, o ją susikurti. (H.Dž.Braunas)

 

Projektas „Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme “
http://www.mukis.lt/lt/apie-projekta.html

 

Profesinis orientavimas vykdomas teikiant ugdymo karjerai, profesinio informavimo ir profesinio konsultavimo paslaugas.

Tikslas - padėti mokiniams sąmoningai rinktis jiems tinkamas švietimo ir užimtumo galimybes, sudaryti sąlygas įgyti karjeros kompetencijas, aktyviai kurti savo karjerą.

Kėdainių „Aušros“ sveikatinimo ir sporto pagrindinės mokyklos profesinio orientavimo vykdymo tvarkos aprašas

Mokyklos skaitykloje galite susipažinti su:

 • Filmais apie įvairias profesijas;
 • Informacija apie mokymo įstaigas (universitetus, kolegijas, profesines mokyklas);
 • Internetinėmis nuorodomis profesijos pasirinkimo klausimais;
 • Leidiniais „Profesijos vadovas", „Kur stoti“ ir kt.;
 • Testais apie tinkamiausias tau profesijas;
 • Informacija apie įsidarbinimo galimybes;
 • Kita aktualia informacija.

Komandos nariai:

 • Rita Lukoševičienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, koordinatorė.
 • Jurgita Sinickienė, socialinė pedagogė, karjeros koordinatorė.
 • Ingrida Neliupšienė, anglų kalbos mokytoja.
 • Olga Lukšienė, psichologė.
 • Zita Kalinienė, bibliotekininkė.
 • Gendrutė Burkauskienė, pradinių klasių mokytoja.

Kviečiame mokinius, tėvus, mokytojus konsultuotis su specialistais individualiai

Galite su mumis susisiekti elektroniniu paštu: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Renginiai

 

2020-02-07

"Noriu būti Lietuvos kariu"

Šiandien progimnazijoje lankėsi Lietuvos karo prievolės ir komplektavimo tarnybos (Kėdainių poskyris) kariai. Plačiau...

2016-03-18

         „Mokymasis be sienų“

     5a, 5b, 5c klasių mokiniai žengė 1863 m. sukilėlių keliais Paberžėje. Mokiniai susipažino su Kėdainių krašto istorinėmis vietomis, piliakalniais. Pažintinė diena tęsėsi  Krekenavos regioniniame parke ir lankytojų centre. Mokiniai sekė miško takų informaciniais stendais ir susipažino su miško  augmenija ir gyvūnija.
     6a klasės mokiniai dalyvavo veiklinimo programose Arnetų namuose.
    6b, 6c, 6d klasių mokiniai Kėdainių dailės mokykloje susipažino su dailės istorija, meno kūriniais ir jų atlikimo technikomis.  Vėliau aplankė parodą Daugiakultūriame centre ir Kėdainių senamiesčio architektūros paminklus.
    7c, 7b, 8a klasės mokiniai lankėsi Kėdainių Darbo biržoje. Mokiniai sužinojo, kokios profesijos yra paklausios ir kur galima jas įgyti. Vėliau atliko testą, kuris padėjo nustatyti kurioms  profesijoms kiekvienas turi gebėjimų ir kurias galėtų pasirinkti ateityje. Po to mokiniai apsilankė Kėdainių policijos komisariate ir priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje.  Mokiniai susipažino su policijos veikla ir gelbėtojo profesijomis, sužinojo kur galima įsigyti šių specialybių, kokie keliami reikalavimai profesijoms.  Visus domino policijos darbo specifika dirbant su nusikaltusiais asmenimis, ginklų naudojimas ir savanoriavimas.  Priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje  mokiniai susipažino su darbo priemonėmis, priešgaisrinės saugos reikalavimais, sužinojo atsakymus į rūpimus klausimus.
     8b ir 8c klasės mokiniai lankėsi Kėdainių profesinio rengimo centre. Mergaitės dalyvavo pyrago kepimo programoje. Susipažino su šios specialybės reikalavimais. Vėliau mokiniai vyko į Kėdainių PRC Lančiūnavos skyrių. Vaikinai išbandė  tarptautinių vežimų vairuotojo ekspeditoriaus darbą, rengė maršrutus, planavo krovinio vežimą. Apsilankė dirbtuvėse, kuriose susipažino su   automechaniko ir kitomis programomis.

2015-11

NACIONALINĖ  KARJEROS SAVAITĖ 2015
8 klasių mokiniai dalyvavo Kėdainių profesinio rengimo centro veiklinimo programose.  Vaikinai susipažino su automechaniko specialybe, mokėsi atpažinti  automobilio dalis, atliko smulkius remonto darbus. Merginos pasirinko konditerio  mokymo programą ir gamino mielinės tešlos gaminius. Pasibaigus praktinei veiklai vyko draugiškas veiklos aptarimas,  bandelių degustacija.

2015-09-24

Rugsėjo 24 dieną progimnazijoje vyko  „Pamokos kitaip“. 5b ir 5c klasės gamtos pamoką turėjo VII Kauno tvirtovės forte, istorijos pamoką Sugiharos namuose ir kūno kultūros pamoką „Miegančiuose drambliuose“.

2015-09-23

Rugsėjo 23 dieną 2 c, 2d ir 3 d klasių mokiniai lankėsi Kėdainių rajono policijos komisariate, kuriame nuo pat ryto šurmuliavo vaikai ir jaunimas – vyko tradicinė Atvirų durų diena. Plačiau...

2015-09-18

Rugsėjo 18 dieną 2d klasės mokiniai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose Kėdainių krašto muziejuje Tradicinių amatų centre Arnetų namuose. Plačiau...

2014-2015 mokslo metai

2015-06-01

Birželio 1 dieną Kėdainių "Aušros" sveikatinimo ir sporto mokykloje vyko karjeros diena. 8b klasė vyko į edukacinę pamoką "Fotografijos istorija", kurią maloniai sutiko savo studijoje pravesti Kėdainių fotografų draugijos narys Žilvinas Menčikovas. Jis vaikus supažindino su fotografijos atsiradimo istorija, papasakojo apie tai, kaip buvo fotografuojama praeitame šimtmetyje, mokiniams parodė savo fotoaparatų kolekciją. Vaikai susidomėję apžiūrinėjo senovines nuotraukas, negatyvus ir netgi slaptose operacijose naudotą fotoaparatą. Pamoka buvo įdomi ir naudinga.

2015-03-04

Kovo 4 dieną mokykloje šurmuliavo Kaziuko mugė.

2014-12-12

Gruodžio 12d. mokykloje svečiavosi Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės 207 kuopos kariai ir savanoriai. Mokiniai susipažino su krašto apsaugos sistema, struktūra, kario profesijos privalumais ir galimybėmis.

2014-12-05

Gruodžio 5 dieną 8 klasių mokiniai lankėsi Lietuvos sporto universitete, Kauno taikomosios dailės mokykloje ir Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centre. Čia jie dalyvavo profesinio veiklinimo užsiėmimuose.

2014-11-27

Lapkričio 27d. 5 b klasės mokiniai dalyvavo profesinio veiklinimo užsiėmime ir susipažino su interjero dizainerio profesija.

2014-11-24

Lapkričio 24 d. mokykloje svečiavosi sferinio kino laboratorija. 6-7 klasių mokiniai dalyvavo gamtamokslinėse edukacinėse veiklinimo pamokose.

logo aspirinas

2014-10-22

Spalio  22 dieną  5 – 8 klasių mokiniai dalyvavo socialinio projekto „Aspirinas“ renginyje Kaune, kino teatre „Romuva“. Plačiau...

2013-2014 mokslo metai

2014-04-08 - 10

2014 m. kovo 31 d. - balandžio 18 d. Kėdainių profesinio rengimo centre vyko Atvirų durų dienos. Balandžio 8 dieną mūsų mokyklos mokiniai lankėsi KPRC pramonės ir paslaugų skyriuje, o 10 dieną - Lančiūnavos filialo transporto ir verslo skyriuje. Jie susipažino su paklausiomis darbo rinkoje profesijomis ir specialybėmis, su karjeros ir verslo perspektyvomis. Mokiniams buvo suteikta išsami informacija apie priėmimo į centrą ir mokymosi sąlygas, jie apžiūrėjo mokymo kabinetus, dirbtuves. Turėjome galimybę dalyvauti praktinėse veiklose. 

2014-04-03

Š.m. balandžio 3 dieną  vyko profesinių mokyklų mugė. Dalyvavo Kėdainių, Kauno, Jonavos, Panevėžio, Ukmergės, Radviliškio profesinių mokyklų atstovai, kurie pristatė profesijų rengimo programas, mokymosi sąlygas. Mugėje dalyvavo ir mūsų mokyklos mokiniai.

2014-03-28

Kovo 28d. 7b klasės valandėlėje lankėsi Wing Chun kungfu klubo „Kovas“ vadovas ir treneris Rolanas Valionis. Jis prisistatė ir papasakojo apie save. Pasidalino savo karjeros sėkmės istorija, mokiniams pravedė praktinį užsiėmimą.

2014-03-04

Kovo 4 dieną mokykloje šurmuliavo kasmetinė amatų mugė.

2014-02-03

Laužome stereotipus: kas iš tiesų yra IT? Nuotolinės pamokos metu Barclays atstovai apžvelgė ir paneigė pagrindinius IT specialistus apibūdinančius stereotipus. SneakyBox kompanijos bendrasavininkis ir programuotojas, papasakojo kaip grupelė studentų, vedami savo idėjos, įsteigė kompiuterinių žaidimų kūrimo studiją ir sėkmingai leidžia žaidimus, kurie yra vertinami ir tarptautiniuose konkursuose.  Kodėl po 10 metų visi mokės programuoti.  Rokas Tamošiūnas, StartupHighway vykdantysis direktorius, papasakojo apie ateities tendencijas ir kodėl IT vis labiau įtakos mūsų kasdienius darbus bei veiklą.

2014-01-31

Sausio 31 dieną 6a klasė lankėsi kultūrizmo bei fitneso sporto klube „X FORMA“. Klubas įsikūręs Vilainių sporto ir sveikatingumo komplekse, kuriame yra teniso kortai, baseinas, sauna. Mokiniai susipažino su ten dirbančiais treneriais, sužinojo apie jų darbo ypatumus. Treneriai pasakojo apie tai, kad jie yra paruošę ne vieną Lietuvos kultūrizmo ir fitneso varžybų dalyvį, bei prizininką. Taip pat mokiniai sužinojo apie efektyvias treniruočių metodikas, kurios padeda keisti kūno proporcijas, didina raumenų tonusą, reguliuoja kūno svorį bei apie taisyklingą mitybą, patys sportavo ir išbandė treniruoklius.

2013-11-27

Lapkričio 27d. 9 ir 10 klasių mokiniams vyko integruotos anglų kalbos ir karjeros pamokos - diskusija "Profesinė mokykla pirmoji karjeros sėkmės pakopa". Pamoką vedė Kėdainių PRC anglų kalbos mokytoja Ž. Matukienė ir studentai, buvę mokyklos mokiniai. Mokiniai pristatė savo sėkmės istorijas mokantis profesinėje mokykloje, mokytoja papasakojo apie mokinių stažuotes ir praktikas užsienyje.

2013-11-20

Lapkričio 20d. mokykloje lankėsi projekto „Kam to reikia“ savanorė Eglė Virbalaitė. Savanorė prisistatė ir papasakojo apie save. Pasidalino savo karjeros sėkmės istorija.

2013-10-28

Nuo 2012 m. rugsėjo mėn, mokykla dalyvauja  projekte „Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme“. Spalio 28 d. mokyklos koordinatorės Jurgita Sinickienė ir Ingrida Neliupšienė mokytojams, klasių  vadovams vedė paskaitą „Mokytojo ir klasės vadovo pagalba mokiniui pildant karjeros planą“.

2013-10-25

Mokyklos karjeros koordinatorės Jurgita Sinickienė ir Ingrida Neliupšienė dalyvavo seminare ugdymo karjerai koordinatoriams ir specialistams, kuruojantiems ugdymą karjerai „Ugdymo karjerai svarba ir vieta mokykloje. Ugdymo karjerai integravimas į ugdymo turinį: Rokiškio r. Juodupės gimnazijos patirtis“. Seminarą vedė Rokiškio rajono Juodupės gimnazijos pedagogų komanda.

2013-10-17

5b klasės mokiniai kartu su klasės vadove R.Lengviniene lankėsi UAB "Daumantai LT". Mokiniai apžiūrėjo visą fabriką. Technologas A.Kairys supažindino su įvairiomis gamybos technologijomis.

2013-10-17

Spalio 17 dieną mokykloje vyko edukacinė diena „Sveikatos aruodas“. Visi mokiniai dirbo savo klasių kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose kūrė tikrus meno kūrinius. Vienur dirbo „skulptoriai“, kitur - „drožėjai“, veikė ir sveiko maisto virtuvėlės, kur dirbo „virėjai“. 7a ir 8c klasės dalyvavo projekte „Sveikesnio pasirinkimo link“, kurį tęsė su Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentu E. Valskiu. Vidurdienį visi darbai buvo baigti. Juos mokiniai eksponavo mokyklos kieme, vidiniame kiemelyje, vestibiulyje. Šventėje dalyvavo ir rajono ūkininkai, kurie ne tik mokyklos bendruomenę, bet ir viso mikrorajono gyventojus pakvietė į savo išaugintų daržovių turgelį. Jie mielai mokiniams aiškino, ką reiškia būti ūkininku, kaip augina savo daržoves, kokią naudą jos duoda organizmui. Bitininkai vaišino medumi.

2013-09-27

2013 m. rugsėjo 27 d. mokykloje vyko „Olimpinė diena“ skirta Lietuvos olimpinio judėjimo 90-ečiui ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto  atkūrimo 20-ečiui. Mokykloje svečiavosi Lietuvos sporto muziejaus direktorius Pranas Majauskas, vyresnysis muziejininkas Eugenijus Rūkas, Kėdainių kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistas Gediminas Misius. Mokiniai ypač džiaugėsi matydami Lietuvos olimpiečius: Teresę Nekrošaitę, Valdą Kazlauską,  Edviną Krungolcą bei Justiną Kinderį. Aktų salėje vyko susitikimai su olimpiečiais, kurių metu mokiniai sužinojo apie sportininkų  įspūdžius olimpinių žaidynių metų, susipažino su olimpinių žaidynių istorija.

2013-09-25

3-ių ir 4-tų klasių pradinių klasių mokiniai lankėsi Kėdainių policijos komisariate. Lydimi jaunųjų policijos rėmėjų ir policijos bičiulių Miciaus ir Amsiaus, vaikai apkeliavo visą policijos komisariatą. Jie susipažino su policijos pareigūnų ekipiruote, nedrąsiai rankose laikė ginklus, matavosi liemenes ir šalmus.

2013-09-25

Rugsėjo 25d. 10 klasės  mokiniai dalyvavo Lančiūnavos PRC surengtoje šventėje "Logisto diena". Mokiniai susipažino su profesinio centro veikla, dalyvavo viktorinoje, atliko specialias užduotis.

2012-2013 m.m. renginių archyvas

Naudinga informacija

Testai

Profesijos pasirinkimo testasAsmenybės kryptingumo testasKomunikacinių-organizacinių polinkių įvertinimo testasTinkamo darbo testas Asmenybės testas Renkuosi aš

Karjeros testas

Šis karjeros testas parodys, kiek lengva Jums gauti norimą darbą ir padaryti sėkmingą karjerą. Sužinosite, kurios asmeninės savybės ir požiūriai Jums padeda ir kurios trukdo, siekiant karjeros.

 

 

Informacija apie profesijas

Profesijų vadovasBeveik šimtas profesijų jums

 

 

 

Informacija apie egzaminus

Nacionalinis egzaminų centrasPagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimas

 

 

 

 

Informacija apie studijas

Kelias į studijasStudijų ir mokymo programosStudijų programos, konkursinio balo skaičiuoklėMokymo programos

 
 
 

 

Mokymo įstaigos

Profesinio mokymo centraiLietuvos aukštosios mokyklos (universitetai, kolegijos)

 

 

 

 

 

Gyvenimo aprašymo rengimas

Europass gyvenimo aprašymo rengimo rekomendacijos

 

 

 

                                       

 

  Savanorystės galimybės Lietuvoje ir užsienyje

 Savanorystė - kas tai?

 Būk savanoriu

 Krašto apsaugos savanoriai

                                                       Savanorių centras

                                                      Europos savanorių tarnyba

           

Leidiniai

Nuorodos į leidinius

 

 

 

 

Filmai, nuotraukos apie profesijas

Filmai apie profesijas

Profesijų nuotraukos

 

 

 

 

          

Teisės aktai        

Profesinio orientavimo vykdymo tvarkos aprašas           

Metodinė medžiaga

   

 

Sutikti su slapukų ir privatumo politika? Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius.Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk