Pažintis su tradiciniais amatais

    Rugsėjo 18 dieną 2d klasės mokiniai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose Kėdainių krašto muziejuje Tradicinių amatų centre Arnetų namuose.
     Berniukai pasirinko drožybos užsiėmimą, kurį vedė tautodailininkas Audrius Vasiliauskas. Vaikai susipažino su medžio vaizdiniais, kryždirbystės papročiais Lietuvoje, darbo įrankiais, naudojamais medžio drožyboje, gaminių pavyzdžiais ir jų gaminimo technologine eiga. Mokiniai pamėgino dirbti su kaltu ir iškalė medyje savo vardo raidę. Užsiėmimų pabaigoje tvarkė darbo vietą su didžiuliu siurbliu, kurį pavadino laiko mašina”. 

     Mergaitės dalyvavo audimo užsiėmimuose, kuriuos vedė tradicinė amatininkė Milda Petraitienė. Mokinės susipažino su audimo istorija, linų apdirbimo įrankiais, verpimo rateliu bei audimo staklėmis. Jos mokėsi sukti siūlus su rateliu ant šeivutės, austi, vynioti siūlus į kamuolį. O kiek naujų žodžių išgirdo – mestuvai, staklės, šeivutė!
   Gera dalyvauti tokiuose turininguose užsiėmimuose, kuriuos veda senųjų amatų žinovai ir puoselėtojai – tautodailininkai. Tai buvo įspūdingas prisilietimas prie Lietuvos praeities.

Grįžti