Kad Lietuva būtų – ji privalo skristi ( J. Marcinkevičius)

 

    2013 m. Lietuvos vyriausybė paskelbė  sveikatinimo, tarmių, švietėjos M. Lukšienės metais, 1863 m. sukilimo, 1923 m. Klaipėdos sukilimo, Vilniaus geto ir 1933m. skrydžio metais. Esame migruojanti tauta, todėl iš visų įsimintinų progų projekto „Lituanica“ skrenda“ sumanytojos mokytojos Ledina Marozienė ir Ligita Klimavičiūtė išskyrė lakūnų S.Dariaus ir S.Girėno skrydį. Dviejų lakūnų pavyzdžiu norėjo parodyti, kad ir būnant toli nuo tėvynės galima daryti didelius ir gerus darbus jos labui.
    Konferencija, skirta S. Dariaus ir S. Girėno  skrydžio 80-ečiui paminėti, buvo baigiamoji projekto „Lituanica“ skrenda“ dalis.
   Projektą mūsų mokykloje pradėjo jauniausi mokiniai – pradinukai. Tai buvo renginys vasario 16d. paminėti. Projektinė veikla, skirta šiam jubiliejui paminėti,  buvo integruota į daugelį mokomųjų dalykų. Konferencijos metu mokiniai skaitė 10 pranešimų apie S. Dariaus ir S. Girėno asmenybes, veiklą, herojinio žygdarbio reikšmę mums. Mokiniai pasidalino mintimis apie prasmingiausias viso projekto akimirkas.

Grįžti