2015 - 2016 mokslo metų renginiai 

2016-06-15

     Birželio 15 dieną progimnazijos mokytojai dalyvavo seminare - edukacinėje išvykoje „Ugdymosi aplinkų kūrimas Kretingos mokyklose ir Kretingos rajono kultūrinis, architektūrinis, istorinis, religinis paveldas“ progimnazijos mokytojams, pagalbos mokiniui specialistams. Mokytojai dalinosi patirtimi su Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos kolektyvu, lankėsi Kretingos Viešpaties Apreiškimo vienuolyne, kur išklausė laibai įdomios br. diak. Bernardo Sauliaus Belicko paskaitos.

2016-05-31

     Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) rūkymo keliamą pavojų asmens ir visuomenės sveikatai lygina su epidemijų keliamais pavojais. Nėra nė vienos žmogaus organizmo sistemos, kuriai nekenktų rūkymas, kaip nėra ir nekenksmingų cigarečių.Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako! Pagrindinis šios dienos tikslas yra apsaugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo sukeliamų sveikatos, socialinių, aplinkos ir ekonominių problemų bei priverstinio kvėpavimo tabako dūmais užterštu oru (pasyvaus rūkymo). Gegužės 31 – oji - Pasaulinė diena be tabako!   

      Pasitik šią dieną su akcija  „Obuolys vietoj cigaretės“ ir iškeisk cigaretę į obuolį! 

2016-05-12

     Gegužės 12 dieną Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje įvyko progimnazijos bendruomenės šventė „Garbės diena“, kurios metu buvo pagerbti mokiniai ir mokytojai 2015-2016 m.m. pasiekę laimėjimų mokslo ir saviraiškos srityse.

2016-05-11

Balandžio 27 ir gegužės 11 dienomis  1a ir 1b klasėse vyko edukacinė pamoka-praktikumas „Švarūs dantukai – sveiki dantukai“. Kėdainių PSPC burnos higienistė Inga Barvainienė papasakojo vaikams apie teisingą dantų priežiūrą, domėjosi, ar vaikai kasdien valo dantis ir kaip jie tai atlieka. Higienos specialistė naudodama dantų muliažą pademonstravo, kaip reikia taisyklingai valytis dantis, kad jie būtų švarūs. Po to vyko praktiniai užsiėmimai. Vaikai specialios priemonės pagalba „gaudė mikrobus į nelaisvę“ ir neutralizavo dantų pastos pagalba. Kiti tuo metu spalvino linksmuosius dantukus ir dainavo Dantukų dainelę.

2016-05-10

Baigėsi konkursas „Mano šeima sportuoja“. Sveikiname nugalėtojus ir dėkojame visiems konkurso dalyviams. Plačiau...

2016-04-29

       Balandžio 29 dieną progimnazijoje viešėjo Lietuvos Broniaus Oškinio vaikų aviacijos mokyklos instruktorius Arūnas Vaičiulis. Jis pristatė vienintelę valstybinę ugdymo įstaigą šalyje, teikiančią vaikams galimybę įgyti skraidymo aparatų pilotavimo patirtį bei aviacijos teorijos pradmenis. Mokyklos veikla padeda vaikams atskleisti individualias kūrybines galias ir gebėjimus, tenkinti prigimtinius saviraiškos poreikius, orientuoja ateities profesinei veiklai.

2016-04-29

      Balandžio 29 d. tradiciškai buvo paminėta Šokių diena.  Po trijų pamokų mokyklos kieme pasigirdusi šiuolaikiška muzika sukvietė visus sušokti bendrą šokį. Džiugiai ir nuotaikingai renginį vedė mokyklos šokėjos.
        Bendras šokis visus paskatino aktyviai judėti ir daug šypsotis.

2016-04-28

        Balandžio 28 dieną anglų kalbos mokytojos organizavo rajoninę anglų kalbos šventę „Poetry and Drama Through Centuries“. Eiles anglų kalba skaitė mokiniai iš Kėdainių kalbų ir Jonavos raj. Barupės mokyklų, vaikų darželio „Varpelis“, Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“, „Ryto“ ir Juozo Paukštelio progimnazijų, Krakių Mikalojaus Katkaus ir Šėtos gimnazijų.

2016-04-27

        Balandžio 27 dieną progimnazijoje vyko koncertas, skirtas Motinos dienai paminėti „Mano mama - Karalienė“. Pirmasis gegužės sekmadienis – Motinos diena. Tai visų laukiama tauriausia šventė, Lietuvoje ji pradėta švęsti 1928 m. Juk Mama – tai visų mūsų pradžia, tai gyvybė, saulės šviesa, tai namų siela.  Ji suartina mokyklos bendruomenę, ugdo vaikuose meilės, pagarbos jausmą savo artimiesiems. Motinos diena – tai džiugi šventė, motinos pagerbimo, džiaugsmo ir apmąstymų diena.

2016-04-27

        Balandžio 27 dieną progimnazijoje minėjome Tylos dieną.

2016-04-22

     Balandžio 22 dieną mokiniai apsilankė Inovatyvios medicinos centre Santariškėse, klausė paskaitos, apžiūrėjo laboratorijas, pro mikroskopus stebėjo ląsteles, bakterijas, virusus. Taip pat mokiniai VU gamtos fakulteto zoologijos muziejuje aplankė parodą, atsakinėjo į gido klausimus. Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre jie susipažino su CERN paroda „Accelerating Science“.
     Ekskursijas organizavo tiksliųjų mokslų mokytojų metodinė grupė.

2016-04-22

     Balandžio 22 dieną progimnazijos bendruomenė dalyvavo akcijoje „DAROM“ 2016.

2016-04-21

     Balandžio 21 dieną progimnazijoje vyko būsimųjų pirmokų ir jų tėvelių pažintis su mokytojais ir mokykla.

2016-04-20

     Balandžio 20 dienos popietę progimnazijoje vyko bendruomenės protų mūšis „Sveikata ir sveika gyvensena“.

2016-04-20

     Balandžio 20 dieną progimnazijoje vyko bendrojo ugdymo mokyklų 5-12 klasių mokinių konferencija „Dovanai gavote, dovanai ir duokite“, skirta Gailestingumo metams paminėti.

2016-04-15

     Balandžio 15 dieną progimnazijos tautinių šokių grupė „Dagilis“ dalyvavo XXIV-ose Baltijos šalių profesinio mokymo įstaigų mokinių, darbuotojų ir direktorių sporto žaidynių atidarymo šventėje.

2016-04-11 - 15

    Balandžio 11-15 dienomis progimnazijoje vyko „Tėvų savaitė“. Džiaugiamės iniciatyviais tėveliais aktyviai dalyvaujančiais pamokose. Tėveliai ne tik susipažino su mokyklos gyvenimo svarbiausia dalimi – pamoka, bet ir išradingai patys vedė mokiniams pamokas, organizavo įvairias veiklas.

2016-04-14

    Balandžio 14 d. vyko 5-8 klasių mokinių užsienio kalbų konferencija „Sveikata. Health. Здоровье. Gesundheit“. Mokiniai parengė ir pristatė pranešimus užsienio kalbomis apie vykdytas tiriamąsias-projektines veiklas apie sveiką gyvenseną ir žalingus produktus.

2016-04-13

     Balandžio 13 dieną vyko pradinių klasių mokinių meninio skaitymo šventė „Su knyga per gyvenimą“. Laureatais tapo 1 b kl. mokinė Viktorija Juškaitė, 2 d kl. Domas Stonys, 3 a kl. Titas Brigys, 4 d kl. Erikas Lipnevičius. Sveikiname ir linkime sėkmės rajoninėje meninio skaitymo šventėje.

2016-04-12

     Balandžio 12 dieną mokykloje įvyko ketvirtų klasių anglų kalbos orientacinės varžybos „Treasure Hunt“ („Lobio medžioklė“), skirtos užsienio kalbų sveikos gyvensenos savaitei paminėti. Šiame renginyje mūsų ketvirtokai ne tik galėjo pasitikrinti savo anglų kalbos žinias, bet ir įrodyti, kaip sugeba darniai veikti komandoje, kaip gerai orientuojasi mokyklos erdvėse. Klasių komandos sprendė įvairias užduotis anglų kalba: kryžiažodžius, rebusus, skaičiavimo užduotis, mįsles, kūrė patiekalų receptus – tam, kad gautų užuominas, kur slepiasi paslėptas lobis. Įveikę kliūtis, mokiniai rado lobį – saldžius prizus. Suskaičiavus taškus paaiškėjo šių metų "Lobio medžioklės" nugalėtojai - šaunioji 4b klasės komanda. Visiems šventės dalyviams įteiktos padėkos už dalyvavimą su palinkėjimu ir toliau ieškoti lobio - turtinti ir plėsti anglų kalbos žinias.

2016-04-11

     Penktokai ir jų tėveliai dažnai nerimauja pradėdami naują etapą – dalykinė sistema, daugiau mokytojų, aukštesni reikalavimai. Suprantamas jaudulys ir nerimas. Bet ar verta nerimauti?
     Balandžio 11 d. 17.30 val. tėvelius pakvietėme į susitikimą su mokyklos ir klasių vadovais, mokytojais, pagalbos mokiniui specialistais. Susipažinome, aptarėme lūkesčius, bendradarbiavimo galimybes.

2016-04-07

     Balandžio 7 dieną Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje vyko renginys „Sportas mus vienija“. Mokyklos aktų salėje mokiniai susitiko su „Nevėžio“ klubo žaidėjais ir treneriais. Vėliau mokyklos baseine vyko estafetinės plaukimo varžybos tarp mokyklos mokinių bei klubo krepšininkų. Mokyklos komandai atstovavo Justina Kuprijanovaitė, Gustas Buinovski, Rosvaldas Banevičius, Benas Aušvicas, Simas Jurevičius, Gvidas Sutkus, Ignas Bielskis, Lukas Kairys ir kūno kultūros mokytojas Rytis Karnatka. Džiugu, kad mūsų progimnazijos plaukikai parodė, kad yra neaplenkiami.

2016-04-06

     Balandžio 6 dieną progimnazijoje vyko mokytojų metodinė valanda - seminarų, konferencijų idėjų sklaida. Jos metu pavaduotojos Rita Naruševičienė ir Daiva Plungienė, mokytojos Audronė Gailiūnienė, Irena Adomavičiūtė, Ligita Klimavičiūtė, Erika Lavrukėnienė ir Asta Dikidži supažindino su informacija gauta įvairių seminarų ir konferencijų metu.

2016-04-06

     Balandžio 6 dieną progimnazijos 6-8 klasių mokinių geografijos olimpiados „Mano gaublys“ nugalėtojai vyko į Lietuvos geografinį vidurį, kur vyko jų apdovanojimas.

2016-04-05

     Š.m. balandžio 5-6 dienomis Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro iniciatyva progimnazijos 2-3 klasių mokiniams vyko užsiėmimai „Aiškus matymas“, kuriuos vedė natūralios regos terapijos instruktorė Jūratė ALEŠKEVIČIŪTĖ.
    Lektorė pristatė esminius pratimus, kurių pagalba galės sustiprinti akis. Praktiniuose užsiėmimuose atliko akies obuolio raumenų treniruotes. Akimis mokėsi braižyti aštuoniukes, rašyti abėcėlę, vedžioti akis į visas puses paskui pirštą, bet kokioje patalpoje, kur kabo laikrodis, daryti pratimą „ciferblatas“. Taip pat sužinojo, kodėl reikia rūpintis savo akimis ir kaip teisingai tai daryti ir kas daro įtaką akių sveikatai.

2016-03-31

     Mokykloje vyksta ne tik sporto varžybos, bet ir atkaklūs protų mūšiai.

    „Mes – Žemės vaikai“ – tai kovo 31dieną vykusio tradicinio 8-tų klasių mokinių protų mūšio, skirto Žemės dienai paminėti,  tema. Palaikomos savų sirgalių, rungėsi 6 komandos. Vieniems mokiniams sekėsi lengviau, kitiems sunkiau atsakyti į mokytojų Jūratės Kačinskienės ir Laimos Pauliukevičienės klausimus. Direktoriaus pavaduotoja Rita Lukoševičienė apdovanojo nugalėtojus. Jais tapo 8b klasės  „Karatistų“ ,8c klasės  „Ekologų“ ir 8a klasės “Žemiečių”, “Protomanų” komandos.

2016-03-31

     Kovo 30d. mokykloje vyko tradicinė pamoka -viktorina „Olimpionikas“, organizuojama geografijos mokytojos Laimos Pauliukevičienės ir fizikos mokytojos Jūratės Kačinskienės. Tai apibendrinamoji, integruota fizikos ir geografijos pamoka 7 klasėse. Viktoriną sudarė 4 rungtys: 1 rungtis „Sprintas“ – greitasis atsakinėjimas į klausimus teiginiais TAIP arba NE, 2 rungtis „Sportinis ėjimas“ – žinių testas, 3 rungtis „Bėgimas su kliūtimis“ – dalyviai sprendė ne tik organizatorių, bet ir viktorinos svečių – dailės ir anglų kalbos mokytojų, pateiktas užduotis. Kol buvo skaičiuojami rezultatai, dalyviai ir sirgaliai galėjo pasitikrinti atsakymus stebėdami juos ekrane.
       Viktorinos dalyviai „sportininkai“, 1-3 rungtyse surinkę mažiausiai taškų, nebegalėjo tęsti varžybų. Finale liko geriausieji – 7a klasės mokiniai Milda Martinkutė ir Matas Krikščiūnas. Finalinėje rungtyje „Maratonas“ šie mokiniai atsakinėjo iš pasirinktų temų. Po įtemptos kovos pergalę ir garbingą „Olimpioniko“ vardą iškovojo 7a klasės mokinė Milda Martinkutė.

2016-03-18

     „Naisių vasara“ ir šiais metais organizuoja jau tradicija tapusį „Vaikų Velykėlių“ konkursą. Tai konkursas, puoselėjantis gilias lietuviškas tradicijas, ugdantis tautišką vaikų mąstyseną ir bendrumo dvasia sujungiantis visus dalyvius. Todėl jame sumanė dalyvauti ir mūsų mokyklos pradinukai.
      Mokiniai susipažino su Velykų papročiais ir tradicijomis, istorinių raštų ir spalvų simbolika.  Vyko kūrybinės dirbtuvės, kurių metu 2 d, 2 c ir 3 b klasių mokinukai  piešė margučius ir margino juos įvairiausiais raštais ir ornamentais. Daugiausia džiaugsmo sukėlė   Didžiojo margučio marginimas. Mat konkurso sąlygos įpareigoja paruošti Didžiojo margučio muliažą (2 m aukštis, 1 m plotis). Kiekvienas norėjo prisidėti prie šio milžiniško kiaušinio puošimo. O kaip smagu buvo fotografuotis prie bendro kūrinio!

2016-03-14 - 18

     LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje veiksmo Savaitės Be Patyčių renginių metu mokiniai pertraukų metu žiūrėjo animacinius filmukus apie draugystę, pagalbą. Vyko origami lankstinių dirbtuvėlės, kurių metu vaikai gamino ir dovanojo vieni kitiems drugelius ir linksmuosius skirtukus. Mokinių tėveliai, mokytojai, seneliai dalinosi savo išgyvenimais minčių galerijoje „Suaugusieji pasisako prieš patyčias“.
      Eilėraštis iš suaugusiųjų  minčių galerijos:
Draugas draugui ranką išties
Ir išklausyti visada sugebės.
Bėdoje jis nedelsiant padės
Ir džiaugsmo ašara jo akyse spindės.

2016-03-17

     Kovo 17 dieną  mokykloje – darželyje „Puriena“ vyko rajoninė šventė  „Šnekučių teatras“, kurios tikslas – tikslinti taisyklingą ugdytinių garsų tarimą savarankiškoje kalboje dalyvaujant pasirinkto kūrinio inscenizacijoje.  Šventėje  kartu su lopšelio – darželio „Varpelis“ ugdytine Julija dalyvavo ir  mūsų mokyklos pirmokai Oskaras, Vakarė ir Goda. Visus pasakų skraiste apgaubė „Pasakų teta“ pristatydama savos kūrybos daineles ir pasakėles.  Renginyje matėme pasakų, pamokančių istorijų, muzikinių pasirodymų, kuriuose netrūko šiltų emocijų ir geros nuotaikos.

2016-03-16

     Kovo 16 dieną mokykloje vyko Tėvų diena. Progimnazijos direktorė Neringa Vaicekauskienė pristatė savo viziją „Kas man yra gera mokykla?“. L.e.p. direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aida Gaižauskienė skaitė švietėjišką paskaitą „Kitoks (savitas) požiūris į vaiko raidą: valios, kūno ir dvasios darna“. Po susitikimo aktų salėje tėvai konsultavosi su mokytojais apie mokinių mokymosi pasiekimus ir pažangą, mokymosi poreikius ir motyvaciją ir apie tai, kaip tėvai gali padėti vaikams namuose.

2016-03-15

     Kovo 15 dieną mūsų progimnazijoje lankėsi 12 estų pedagogų delegacija iš Kohtla-Jarvės. Mes supažindinome juos su mokyklos istorija, papasakojome apie mokyklos gyvenimą kiekvieną dieną ir mokykloje organizuojamus renginius.

2016-03-10

     Kovo 10 dieną progimnazijoje vyko šventė „Ne žemės derlumu, ne šalies gražumu, ne miestų ir pilių stiprumu laikosi tautos, bet daugiausia išlaikydamos savąją kalbą“ (M.Daukša), skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai ir lietuvių kalbos dienoms paminėti.

2016-03-10

     Kovo 10d. progimnazijoje prasidėjo tradicinis renginys  „Raštingiausias pradinukas 2016“. Šventė skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Visi pradinių klasių mokiniai savo lietuvių kalbos žinias ir gebėjimus išbandė rašydami diktantą. Geriausi  rezultatai nudžiugino mokinius ir jų mokytojas. 20 pradinukų, kurie diktante padarė 1-2 klaidas, tapo konkurso „Raštingiausias pradinukas 2016“ laureatais. Jiems buvo įteikti padėkos raštai. Mokyklos direktorė pasveikino konkurso nugalėtojus ir įteikė pereinamuosius prizus – taures.
      „Raštingiausias pirmokas 2016“ vardas suteiktas 1c klasės mokiniui Klaidui Volkvičiui, „Raštingiausias antrokas 2016“ – 2a klasės mokiniui Džiugui Augustinui, „Raštingiausias trečiokas 2016“ – 3b klasės mokinei Faustai Mackevičiūtei, „Raštingiausias ketvirtokas 2016“ – 4d klasės mokinei Urtei Masilionei.

 

2016-03-08

   2016 metai yra Bendruomenių metai. Mokykla gyva tol, kol nuolat bendradarbiauja mokiniai, jų tėvai ir mokytojai, kol diskutuoja apie mokinių ugdymosi pasiekimus, dalyvavimą mokyklos ir už jos ribų vykstančiuose renginiuose. Svarbu ne tik diskutuoti, bet ir sportuoti kartu.
    Progimnazijoje vyksta įvairūs tradiciniai renginiai. Vienas iš jų — tinklinio varžybos, rengiamos kiekvienais metais Kovo 11-ajai, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.
      Šiais metais į varžybas pasikvietėme kitų mokyklų bendruomenes — tai Akademijos gimnazijos ir J.Paukštelio progimnazijos komandas. Mūsų mokyklai atstovavo dvi komandos: mokinių ir tėvų - mokytojų.
     Varžybos prasidėjo sveikinimu ir šokėjų pasirodymu. Rungtynėse vieniems sekėsi labai gerai, kitiems pritrūko drąsos ir veržlumo, tačiau buvo daug gražių akimirkų ir emocijų. Svarbiausia — laimėjo draugystė.
      Mokyklų bendruomenės buvo apdovanotos prizais ir padėkos raštais. Aišku, nepamirštos moterys ir merginos, nes renginys vyko kovo 8 dieną.

2016-03-04

      Kovo 4 dieną progimnazijoje šurmuliavo Kaziuko mugė.

2016-03-04

      Kovo 4 dieną progimnazijoje vyko pirmokų krikštynos. Ši šventė svarbi tiek mokiniams, tiek mokytojams, nes suteikia galimybę puoselėti savo mokyklos tradicijas. Šį kartą į pirmokų krikštynų šventę mokinukus pakvietė šauni pelėdžiukų šeimynėlė. Pelėdžiukai suvaidino istoriją apie savo miško mokyklėlę. Vėliau motina pelėda pakvietė pirmokėlius atlikti užduotis, kurių neįveikė pelėdžiukai: iš raidelių sudėlioti žodžius, dėlionę, įminti matematines mįsles, užrašyti kuo daugiau žodžių su pateikta raide. Pirmokai uoliai ėmėsi darbo. Gerai padirbėję turėjo pasimankštinti kartu su pelėdžiukais ir piratu Flintu. Pelėdžiukų šeimynėlei labai patiko mūsų progimnazijos pirmokėliai, nes jie puikiai skaitė ir minė mįsles. Mokiniams buvo įteikti krikšto dokumentai, liudijantys, kad visi pirmokai yra pilnateisiai „Aušros“ progimnazijos mokiniai. Ketvirtokų mokytojos pasveikino pirmokus ir jų mokytojas, palinkėjo jiems sėkmės ir įteikė dovanėles. Skambant muzikai pirmokus pelėdžiukai išlydėjo į klases.

2016-02-27

      Vasario 27 dieną mūsų mokyklos 8 klasių mokiniai, jų tėveliai, mokytojai rašė nacionalinį diktantą. Plačiau...

2016-02-17

      Vasario 17 dieną progimnazijos mokytojai dalyvavo seminare „Emocijų ir elgesio turinčių vaikų pozityvaus elgesio ugdymo galimybės“, kurį vedė Aida Gaižauskienė, LSU Sveikatos, fizinio ir socialinio ugdymo katedros lektorė.

2016-02-12

       Vasario 12 dieną vyko 5-8 klasių mokinių Lietuvos gimtadienio šventė „Aš pasižadu Lietuvai“.

2016-02-12

      Vasario 12 dieną progimnazijoje vyko 1-4 klasių mokinių Vasario 16-osios paminėjimo šventė „Nedidelis gimtasis mūsų kraštas, bet jį tik širdimi išmatuot gali“.

2016-02-11

      Vasario 11 d., ketvirtadienį, VDU vyko nacionalinio edukacinio projekto „Kas buvo Čijunė Sugihara?“ baigiamasis renginys, kuriame buvo pagerbtas Japonijos diplomato Č. Sugiharos, išgelbėjusio tūkstančius žydų, atminimas ir visuomenei buvo pristatytos įdomiausios Lietuvos mokyklose įgyvendinto projekto veiklos. Renginyje pranešimą skaitė ir grupė mūsų progimnazijos moksleivių ir mokytojų.
    Baigiamajame projekto renginyje buvo prisimintas Japonijos diplomatas Čijunė Sugihara, pagerbtas jo atminimas ir visuomenei pristatytos įdomiausios veiklos, įgyvendintos projekto metu Lietuvos mokyklose.

2016-02-10

      Vasario 10 dieną progimnazijoje vyko bendruomenės sporto šventė „Mama, tėtis ir aš“.

2016-02-09

     Vasario 9 dieną progimnazijos mokiniai, mokytojai ir tėveliai vijo žiemą iš kiemo, kirto taukuotus blynus bei supleškino Morę.

2016-02-02

      Vasario 2 dieną LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijojos, 7-8 klasių mokiniai, dalyvavo prevencinėse pamokose „Ar žalingi įpročiai tavo draugai?“, kurias vedė lektorius A. Šiukšta, Lietuvos blaivybės draugijos „Baltų Ainiai“ Klaipėdos padalinio pirmininkas.
     Pamokų tikslas – atkreipti mokinių dėmesį į žalingų įpročių reiškinius, jų žalą  nacionalinei ekonomikai, demografijai, moralinei, dvasinei bei fizinei sveikatai. Lektorius patraukliai ir paaugliams suprantama kalba stengėsi įtikinti paskaitos dalyvius, kad kiekvienas gali atsikratyti žalingų įpročių, jei jų turi, ir netgi patys gali vykdyti psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevenciją pradėdami nuo savęs bei savo artimųjų. Mokiniai liko labai patenkinti šiomis pamokomis.

2016-01-27

Sausio 26d.  mokykloje vyko Bendruomenės protmūšis. Plačiau...

2016-01-27

       Sausio 27 dieną progimnazijoje buvo atidaryta projekto „Kas buvo Č.Sugihara?“ kūrybinių darbų paroda.

2016-01-26

     Sausio 26 d. mūsų progimnazijoje lankėsi  projekto „ATEITIES KŪRĖJŲ MOKYKLA“  ambasadoriai: plaukikas olimpietis Vytautas Janušaitis ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės ministro pirmininko patarėjas jaunimo klausimais Justas Pankauskas. Šio projekto tikslas — skleisti gerą žinią ir dalintis gerąja patirtimi apie galimybes gerinti vaikų ir jaunimo fizinę bei psichinę sveikatą, skatinti vaikus būti fiziškai aktyvius bei siekti sportinių rezultatų, užsiimti aktyvia visuomenine veikla.
    Vytautas Janušaitis pasidalino prisiminimais apie savo, kaip profesionalaus atleto, karjeros pradžią. Justas Pankauskas mokiniams papasakojo apie tai,  kaip galima tapti aktyviu visuomenės piliečiu dalyvaujant įvairiose savanorystės veiklose.
    Renginyje dalyvavo septintų ir aštuntų klasių mokiniai, kurie aktyviai diskutavo ir pateikė ambasadoriams juos dominančių klausimų.
    Vėliau svečiai apsilankė progimnazijos bibliotekoje, kur įteikė mokyklai dedikuotą knygą, taip pat pabuvojo mokyklos baseine ir sporto salėje.
    Projekto globėjas — LR Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

2016-01

     Kėdainių mokykla-darželis „Puriena“ inicijavo kūrybinį projektą rajono logopedams, kurie dirba su 5–7 m. amžiaus mokiniais, turinčiais kalbėjimo ir kalbos sutrikimų. Jo tikslas – padėti  mokiniams atpažinti kalbos ugdymo(si)  pasiekimus. Projektą vykdome ir mes. Logopedinių pratybų metu mokiniai ugdomi  pagal rekomenduotą  kalbos ugdymo programą: mokosi taisyklingai tarti garsus, juos rasti žodžiuose, paveikslėlių  pavadinimuose,  atskirti, paskaityti žodžius, užrašyti, taisyklingai tarti kalbant. Pratybų pabaigoje mokiniai analizuoja savo veiklas ir pastangas: kas pavyko, ko dar reikėtų pasimokyti. Jie įsivertina savo darbus, žymi sėkmingiausius rezultatus pačių sukurtoje įsivertinimo formoje. 

2016-01-22

     Sausio 22 dieną progimnazijoje vyko meninio skaitymo šventė-konkursas „Pasiklausykime lietuviško žodžio skambesio“. Gražiausius lietuviškus tekstus nuoširdžiai, raiškiai, įdomiai ir originaliai skaitė net 18 progimnazijos lietuvių kalbos mylėtojų. Geriausiai įvertintas Beno Aušvico (mokytoja I. Adomavičiūtė), Gintarės Miknevičiūtės (mokytoja Rita Naruševičienė), Viktorijos Mickūnaitės (mokytoja Rita Naruševičienė), Povilo Neliupšio (mokytoja Nijolė Petrulienė) meninis skaitymas. Šie mokiniai vasario 3d. dalyvaus rajono konkurse.
    Šiuo renginiu pradėjome renginių ciklą Lietuvių kalbos dienai paminėti. Kaip žinome, Lietuvos Respublikos Seimas siūlo vasario 16—kovo 11 d. rengti Lietuvių kalbos dienas (vasario 21 švenčiama Tarptautinė gimtosios kalbos diena). Ta proga maloniai kviesime mokinius, jų tėvelius ir mokytojus dalyvauti dailyraščio konkurse, raštingiausio mokinio (mokytojo, tėvelio) rinkimuose, protų mūšyje „Lietuvių kalba— mano gimtoji kalba“, originaliausių pranešimų pristatymuose.

2016-01-18

    2016 metų sausio 18 dieną pradinių klasių mokiniai ir aštuntokai dalyvavo renginyje, skirtame Pasaulinei sniego dienai paminėti. Visus dalyvius pasveikino laikinai einanti mokyklos direktoriaus pareigas Rita Lukoševičienė. Patys mažiausi mokinukai žygiavo aplink mokyklą ir fiksavo laiką, antrokai - aplink mokyklos aikštyną ir skaičiavo žingsnius. Trečiokai ir ketvirtokai dalyvavo žiemos estafetėse. Taip pat trečiokai rungėsi varžybose,  kas supils didesnį sniego kalniuką, o ketvirtokai lenktyniavo su rogutėmis. Mokiniai, vadovaujami dailės mokytojos Marijos Burneikienės, kūrė sniego piešinius. Pasibaigus rungtims kiekviena klasė lipdė neįprastą sniego gniūžtę.
    Renginio pabaigoje visi mokiniai buvo apdovanoti  atvirlaiškiais, o dailininkai - medaliais.

2016-01-13

   Sausio 13 – osios rytas progimnazijoje prasidėjo akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. Progimnazijos foje mokinius pasitiko instaliacija „Mūsų širdies žvakelė žuvusiems už Lietuvos laisvę“. Mokyklos languose degė žvakutės, vyko gerumo ir istorinės atminties pamoka. Pamokos metu tylos minute buvo pagerbti Laisvės gynėjai, mokytojai dalinosi prisiminimais, mokiniai pasakojo savo senelių, tėvelių, kaimynų 1991metų sausio 13 dienos potyrius.
    9.15 val. mokiniai per LRT stebėjo „Pamoką laisvei“.
   Tai istorinei dienai atminti mokiniai sukūrė instaliaciją „Mūsų širdies žvakelė žuvusiems už Lietuvos laisvę“, parengė kūrybinį maketą „Laisvės gynėjų barikados“. Ant improvizuotų plokščių visi galėjo palikti įrašus Lietuvai, padėkoti Laisvės gynėjams.

2015-12-22

            Gruodžio 22 dienos pavakare 5a klasės mokiniai ir jų tėveliai rinkosi į Kalėdinę popietę „Po angelo sparnu“. Muzika, eilės, dainos, žaidimai, mokinių pagaminti ir tėveliams padovanoti angeliukai jaukiai ir džiugiai nuteikė klasės bendruomenę. Kalėdos – stebuklų metas: į klasės duris pabeldė Kalėdų senelis. Prasidėjo linksmybės. Visi kartu šokome, dainavome, vaidinome, džiaugėmės senelio dovanomis.

2015-12-22

   Gruodžio 22 dieną progimnazijoje vyko  jaukus kalėdinis koncertas "Šviesos ir vilties stebuklo belaukiant..." Koncerto metu skambėjo kalėdinės dainos, kurias atliko mokytojo Vytauto Greičiaus ruošti mokiniai ir jų tėveliai. Mokyklos bendruomenė klausėsi mažųjų choro, merginų ansamblio, trio, mamų ansamblio. Visi kolektyvai atliko ir bendras dainas.  Subtilią adventinę, kalėdinę nuotaiką kūrė ir puikiai smuikais bei fleita grojantys mokiniai. Ekrane visi galėjo stebėti jaudinančius Kristaus gimimo vaizdus, prisiminti sniego malonumus...
     Eiles skaitė direktoriaus pavaduotojos Ritos Naruševičienės parengti 6a klasės skaitovai.

2015-12-22

Gruodžio 22 dieną progimnazijoje vyko 5-8 klasių sporto šventė „Kalėdinis šėlsmas 2015“.

2015-12-18

Gruodžio 18 dieną progimnazijoje vyko 5 - 8 klasių edukacinė diena „Mūsų olimpinės Kalėdos“.

2015-12-17

Gruodžio 17 dieną progimnazijoje vyko pradinių klasių edukacinė diena „Kalėdų pasaka“.

2015-12-16

Rajono jaunųjų talentų konkurso „Galim“ laimėtojos mūsų progimnazijos mokinės Gintarė Miknevičiūtė, Gabrielė Petrulionytė, Viltė Mikalajūnaitė, Viktorija Mickūnaitė ir Alina Semianikovaitė buvo pakviestos savo talentu,  poezijos ir  dainos raiška pasidalinti su Josvainių bendruomenės nariais kultūros centro organizuotame advento vakare.

2015-12-16

Gruodžio 16 dieną mokyklos internetinėje skaitykloje vyko pradinių klasių mokinių renginys „Eilės sportui“.  Mokiniai, sukūrę eiles apie įvairias sporto šakas, iliustravo jas piešiniais. Bibliotekininkė  Liuda  Šatienė pasakojo vaikams apie knygas, jų svarbą žmogaus gyvenime.

      Tokiu būdu mokiniai skatinami ugdytis kūrybinius polinkius ir gebėjimus kuriant  ir iliustruojant  eilėraščius, domėtis įvairiomis sporto šakomis, siekiama tobulinti taisyklingo skaitymo ir rašymo įgūdžius.  Mokinių darbai sudėti į aplanką ir padovanoti  mokyklos bibliotekai.

2015-12-16

Gruodžio 16 dieną progimnazijoje vyko advento mugė - Saldaturgis. Čia visi galėjo nusipirkti ir parduoti naminių pyragų, skanėstų, originalių šventinių suvenyrų, bei rankų darbo dovanų.

2015-12-14

Gruodžio 14 dieną vyko progimnazijos tarybos ir klasių tėvų komitetų pirmininkų pasitarimas „Rengiama progimnazijos 2016-2018 m. veiklos strategija“. Tuo pačiu metu visus tėvelius, norinčius originaliai pasipuošti namus, pasisemti dar daugiau įkvėpimo šioms Kalėdoms pakvietė šventinės kūrybinės dirbtuvėlės „Jaukios Kalėdos“.

2015-12-11

Gruodžio 11d. 5-8 klasių mokiniai buvo pakviesti į video filmų mugę „Gyvenk sveikiau“. Visi video siužetų kūrėjai pristatė savo darbus, vertino vieni kitų pristatymus.

2015-12-11

Gruodžio 11 dieną 5a klasės mokiniai su auklėtoja Laima Pauliukevičiene ir mokytoja Marija Burneikiene lankėsi Dotnuvos slaugos namuose. Čia gyvenantiems senyvo amžiaus žmonėms mokiniai deklamavo, dainavo, sekė pasakas, įteikė savo rankomis pagamintas dovanėles – angelus, vaišino obuoliais ir mandarinais. Visi nuoširdžiai norėjo pabūti ir pasidalinti gerumu su tais, kurie dėl senatvės bei kitų aplinkybių negali savarankiškai gyventi savo namuose. Atsisveikindami mokiniai slaugos namų gyventojams linkėjo sveikatos ir džiugių šventų Kalėdų.

      Gerumo angelas „nusileido“ ir Lietuvos geografiniame centre.

2015-12-10

Gruodžio 10 d. į Vilnių suvažiavo būrys sportiškiausių Lietuvos mokinių ir mokytojų – kino centre „Vingis“ vyko konkursų „2014–2015 m.  m. Lietuvos sportiškiausia mokykla“ ir „Geriausių Lietuvos kūno kultūros mokytojų penketukas 2015 m.“ nugalėtojų apdovanojimo šventė. Mūsų mokykla užėmė I-ąją vietą tarp sportiškiausių pagrindinių mokyklų ir progimnazijų. Plačiau...

2015-12-09

Gruodžio 9 dieną progimnazijos bibliotekoje vyko rajono mokyklų bibliotekininkų kalėdinis renginys  „Meninės interpretacijos. Spalvų terapija“. Užsiėmimo metu terapijos vadovė Marija Giliova-Urbietė mokė bibliotekų darbuotojas patirti relaksaciją, pažinti save ir artimą per kūrybą, spalvų pasaulį. Ši menininkė, dizainerė, socialinio darbo padėjėja, dailės terapijos praktikė akcentavo, kad spalvų terapijos vienas iš tikslų yra stiprinti socialinius, tarpasmeninius santykius.

2015-12-09

Gruodžio 9d. mokykloje paminėta  tarptautinė antikorupcijos diena. 5-6 klasių mokiniams vyko diskusijos tema „Tai mūsų vertybės“.

2015-12-09

Gruodžio 9 dieną progimnazijos mokytojai lankėsi Lietuvos sporto muziejuje, kur dalyvavo seminare „Olimpinio švietimo integravimas į bendrojo ugdymo turinį“.

2015-12-03

    Gruodžio 1-oji – pasaulinė AIDS diena. Ši diena minima nuo 1988-ųjų, o jos tikslas – propaguoti brandesnį visuomenės, politikų bei žiniasklaidos požiūrį į ŽIV bei AIDS ligą, ligonius ir siekti nulio naujų ŽIV užsikrėtimų, nulio diskriminacijos, nulio naujų mirčių nuo AIDS.
    Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) mūsų progimnazijos bendruomenei pasiūlė Pasaulinės AIDS dienos  proga prisijungti prie protų mūšio „AIDS: geriau žinoti“. Mokiniai buvo labai aktyvūs: proto mūšyje dalyvavo 6-7 klasių vaikai. Klausimai anaiptol nebuvo paprasti ir lengvi – teko gerokai paplušėti, pasukti galvas.
     Renginį organizavo socialinė pedagogė J. Sinickienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė M. Lukošiūtė.

2015-11-30

Progimnazijoje tęsiasi graži ir prasminga  pradinių klasių  bendruomenės tradicija  „Žibintų rytmetis“.

2015-11

Jau keleri metai mokykla dalyvauja projekte „Ateities karta“. Plačiau...

2015-11

NACIONALINĖ  KARJEROS SAVAITĖ 2015
8 klasių mokiniai dalyvavo Kėdainių profesinio rengimo centro veiklinimo programose.  Vaikinai susipažino su automechaniko specialybe, mokėsi atpažinti  automobilio dalis, atliko smulkius remonto darbus. Merginos pasirinko konditerio  mokymo programą ir gamino mielinės tešlos gaminius. Pasibaigus praktinei veiklai vyko draugiškas veiklos aptarimas,  bandelių degustacija.

2015-11-26

Lapkričio 26 dieną progimnazijoje vyko lyderystės forumas „Kuriame sveiką mokyklą. Mokinių individualios pažangos (įsi)vertinimo bei socialinių kompetencijų ugdymas.“ Plačiau...

2015-11-23

Š.m. lapkričio 23 d. progimnazijoje lankėsi ir pamoką vedė sveikos gyvensenos ugdymo pedagogė Dalia Vengrytė, organizuojanti ne tik aerobikos ir jogos pamokas, bet ir grojanti gongais bei „dainuojančiais dubenimis“. Kaip teigia pati mokytoja, gongai naudojami ne tam, kad žmogus nubustų ir užsidengtų rankomis ausis, gongų muzika nuramina ir padeda atsipalaiduoti. Mokiniams buvo pravesta mankšta naudojant jogos asanas. Joga padeda geriau suprasti savo kūną, išmokti kontroliuoti save, tapti lankstesniems ir labiau koordinuotiems. Visai tai vaikai gali panaudoti savo kasdieniame gyvenime. Relaksacija jogos ir gongų pagalba mokiniams suteikė gerų emocijų.

2015-11-18

      Dažnai progimnazijos bendruomenė renkasi į sporto salę praleisti savo laisvalaikį. Kiekvieną trečiadienį vyksta tinklinio treniruotės. Jose dalyvauja progimnazijos mokytojai, mokiniai ir jų tėveliai. Šiemet turime galimybę bendrauti ir varžytis su kitomis miesto komandomis. Jau  kelintą kartą susitinkam su Senamiesčio bendruomene išbandyti savo jėgas. Lapkričio 4, 11, 18 dienomis vyko įdomios rungtynės. Mūsų mokyklos komanda turėjo galimybę susitikti su vis kita Senamiesčio bendruomenės komandos sudėtimi.
     Varžybose netrūko  geros nuotaikos ir įspūdžių. Varžybose nugalėjo draugystė. Pačios geriausios akimirkos  užfiksuotos nuotraukose. Tikimės, kad atsiras ir kitų įstaigų, organizacijų bendruomenių, norinčių pasivaržyti su mūsų mokyklos komanda.

2015-11-18

Lapkričio 18 dieną mokykloje vyko ŠMM finansuojamo socializacijos projekto „Sportas mus vienija“ dalyvių finalinis susitikimas. Plačiau...

2015-11-16

    Lapkričio 16-ąją mini daugelis demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kasmet, nuo 2003 metų,  inicijuoja šios dienos minėjimą. Lietuvoje, nuo seno garsėjančioje kaip tolerantiška valstybė, anksčiau ir dabar susiduriama su netolerancijos pavyzdžiais prieš kitataučius, kitokį socialinį statusą ar mąstymą turinčius žmones. Netolerancijos pavyzdžių yra ir vertinant istorinę praeitį bei istorines asmenybes. Todėl Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimas yra Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos  įgyvendinamos Švietimo apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmogiškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymo programos dalis.
     Mūsų mokykla taip pat prisijungė prie inicijuojamo Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimo.

2015-11-13

Lapkričio 13 dieną mokykloje vyko „Kraujo donorystės akcija“. Kraują aukojo tėveliai, buvę mokiniai, mokytojai ir jų šeimos nariai.

2015-11-12

Lapkričio 12 dieną mokyklos stadione buvo atidaryta „Sveikatingumo ir aktyvaus poilsio zona“.

2015-10-26

Spalio 26 dieną mokytojai, pagalbos mokiniui specialistai vyko į išvažiuojamąjį seminarą į Sugiharos namus ir LSU „Efektyvus darbas komandoje įgyvendinant sveikatos programą“. Plačiau...

2015-10-22

Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje vykdomas ŠMM finansuojamas socializacijos projektas „Sportas mus vienija“. 2015m.spalio 22 dieną vyko pirmasis mokyklų susitikimas. Jame dalyvavo Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazija, Jonavos pradinė mokykla, Pasvalio Lėvens pagrindinė mokykla, Jurbarko Naujamiesčio pagrindinė mokykla, Raseinių Ariogalos gimnazija, Radviliškio Baisogalos gimnazija, Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazija. Plačiau...

2015-10-16

Spalio 16 dieną mokykloje muzikos garsai kvietė į „Popietę su akordeonu“. Mokiniams ir mokytojams koncertavo Vytauto Didžiojo universiteto muzikos akademijos IV kurso studentė Agnė Daučianskaitė ir mūsų mokyklos mokinys Povilas Neliupšis.

2015-10-15

Spalio 15 dieną mokykloje vyko 1-8 klasių visuotinis tėvų susirinkimas. Lektorius Lietuvos sporto universiteto profesorius A.Emeljanovas pristatė mokyklos bendradarbiavimą su LSU ir skaitė paskaitą „Vaikų fizinė ir emocinė sveikata“.

2015-10-12

Spalio 12 dieną minint pasaulinę psichinės sveikatos dieną, mokykloje surengta „Geros nuotaikos diena“. Plačiau...

2015-10-08

    2015 m. spalio 8d. Kėdainių „Ryto“ progimnazijoje buvo pasirašyta 3 miesto progimnazijų — Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“, J.Paukštelio ir „Ryto“ — metodinių tarybų bendradarbiavimo sutartis. Ją pasirašė progimnazijų direktoriaus pavaduotojai ugdymui Rita Naruševičienė, Tereza Sotnik ir Antanas Petreikis, dalyvavo ir mokytojai.
    Pokalbio metu progimnazijų atstovai aptarė savo įstaigų stiprybes, pasidžiaugė gerosiomis patirtimis. Sudarant bendradarbiavimo sutartį buvo numatyta konstruktyviai bendradarbiauti, dalintis savo praktikomis, rengti bendrus metodinius renginius.

2015-10-05

Spalio 5 dieną mokykloje vyko renginiai, skirti Tarptautinei Mokytojų dienai paminėti.

2015-10-04

Spalio 4 dieną Kėdainių kultūros centre buvo atidaryta mokytojos Marijos Burneikienės personalinė paroda „Įmyniau...“

2015-10-02

Spalio 2 dieną mokyklos bendruomenė turiningai leido laiką baigiamąjame renginyje, skirtame mokyklos 30 metų jubiliejaus progai paminėti.

2015-10-01

Spalio 1 dieną Kėdainių arenoje vyko progimnazijos 30-ties metų jubiliejaus šventė „Mokykla, kurioje palieku savo širdį“. Plačiau...

2015-09-29

Rugsėjo 29 dieną mokykloje vyko „Tortadienio“ šventė. Kiekviena klasė pristatė savo tortą mokyklai.

2015-09-28

Rugsėjo 28 dieną vyko trečioji viktorina „Olimpionikas“. Joje dalyvavo 6 klasių mokiniai. Startavo 16 dalyvių, o finišą pasiekė ir „Maratono“ rungtyje dalyvavo 2 „sportininkai“ iš 6a klasės — tai Justina Kuprijanovaitė ir Nedas Kondrackis.
    6 klasių OLIMPIONIKU tapo Justina Kuprijanovaitė. Sveikiname ją!

2015-09-25

        Rugsėjo 25 dieną vyko pradinių klasių teatro šventė „Pagrandukas“.

2015-09-25

      Rugsėjo 25 dieną vyko 7-8 klasių krepšinio turnyras, direktoriaus taurei laimėti, skirtas mokyklos 30-mečiui. I vietą laimėjo 8c klasė, II - 7b klasė, o III - 8a klasė.

2015-09-24

     Rugsėjo 24 dieną mokykloje vyko respublikinė mokinių ir mokytojų konferencija „Mano sėkmės mokykla“, skirta LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijos 30-mečiui. Plačiau...

2015-09-23

     LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijos 136 sportiškiausi ir pilietiškiausi mokiniai ir 16 mokytojų dalyvavo dviračių žygyje į masinių žydų žudynių vietą. Paminėjome Lietuvos žydų genocido dieną, organizavome pilietinę akciją „Atminties kelias“. Žygio dalyvius apdovanojome vardiniais mokyklos rašikliais.

 

2015-09-22

   Rugsėjo 22 dieną Šv.Juozapo bažnyčioje buvo laikomos Šv. Mišios už Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos bendruomenę. Šv. Mišių metu buvo pašventinta nauja mokyklos vėliava.

2015-09-22

   Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazija 2015 metų rugsėjo 22 dieną dalyvavo Judėjimo savaitėje 2015, kurią organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. Plačiau...

2015-09-22

     Rugsėjo 22 dieną užsienio kalbų mokytojai pakvietė 7 klasių mokinius dalyvauti renginyje „Kalbų mugė“, skirtame Europos kalbų dienai paminėti.

2015-09-18

   Rugsėjo 18 dieną šventė „Sveikatos aruodai“ pradėjo renginių ciklą, skirtą mokyklos 30 metų jubiliejui paminėti. Plačiau...

2015-09-04

      UAB PONTEM didmeninės prekybos maisto produktais įmonė, kuri teikia maitinimo paslaugas mūsų mokykloje, pasveikino visus pirmų klasių moksleivius su naujų mokslo metų pradžia.

2015-09-01

     Rugsėjo 1 dieną mokykloje vyko Mokslo ir žinių dienos šventė. Plačiau...

 

 

Sutikti su slapukų ir privatumo politika? Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius.Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk